Uzbekistan jest gotów pomóc polskiej gospodarce dzięki swoim zarobkowym migrantom - tak wynika z rozmów delegacji Ministerstwa Pracy Republiki Uzbekistanu z politycznymi i biznesowymi partnerami w Polsce.

W przeddzień prezentacji odbyły się dwa spotkania z władzami Łodzi i Lublina. Wojewodzi Bagiński i Czarnek potwierdzili swoją gotowość do zatrudnienia specjalistów z Uzbekistanu, zwracając uwagę na obecnie dotkliwy brak wykwalifikowanych pracowników zwłaszcza w rolnictwie: hodowli zwierząt oraz przemyśle: włókienniczym czy spożywczym. Wszyscy obecni na spotkaniu byli zgodni, że najwięcej problemów stwarzają procedury związane z wydawaniem zezwoleń na pracę, polska strona wyraziła chęć przyspieszenia i uproszczenia tego procesu dla pracowników z Uzbekistanu.

Delegacja z Uzbekistanu odbyła także kilka spotkań z przedstawicielami Lubelskiego Klubu Biznesu zrzeszającego przedsiębiorców oraz z dyrektorem agencji pracy TRADMA, z którym strony miały dojść do wzajemnego porozumienia o owocnej współpracy.

Przedstawiciele strony polskiej w przyszłości mają nadzieję nie tylko zatrudniać wykwalifikowanych pracowników z Uzbekistanu, ale także rozpocząć działalność inwestycyjną w gospodarce Uzbekistanu.

Tłumaczenie: Dominik Cezary Wojciechowski

Źródło: ut.uz

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.