Sprzęt będzie wykorzystywany do wielokrotnego przewozu kosmonautów,ładunków z niższych orbit okołoziemskich na Ziemię.

W biurze konstrukcyjnym „Jużnoe” w Dnieprze powstaje orbitalny samolot kosmiczny.Informował o tym 18 lipca rzecznik przedsiębiorstwa.

„W celu wykonywania wielokrotnych transportów różnego rodzaju ładunków i kosmonautów na niższe orbity okołoziemskie i z powrotem,biuro konstrukcyjne opracowuje orbitalny samolot kosmiczny”-przekazano w komunikacie.

Zaznacza się również,że wśród innych rozwojowych kierunków-wielofunkcyjny transportowy moduł kosmiczny,tworzony aby rozwiązywać problemy serwisowania sputników na orbicie (inspekcja orbitalna,przenoszenie na wybrane pozycje orbitalne,utrzymywanie na pozycjach,w wyjątkowych przypadkach wynoszenie na orbity docelowe,usuwanie aparatów kosmicznych,które zakończyły już pracę).

Biuro konstrukcyjne ogłosiło także,że nadal opracowuje sputniki,wykorzystujące metodę teledetekcji z myślą o szczegółowej i dogłębnej obserwacji:Sich-2-1,Sich-2M,Sat4EO,oraz sputników do celów naukowych i technicznych:Mikrosat i CubeSat,GS-1 i Aerozol -UA.

Przypominamy,że w Chersonie planuje się stworzyć pierwszy ukraiński pływający kosmodrom.Ta inicjatywa to pomysł zarządu fabryki „Jużmasz”.

 

Tłum.:Natalia Wójcik

Źródło:https://korrespondent.net/tech/space/4120417-v-ukrayne-razrabatyvauit-kosmycheskyi-samolet

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.