Ukraina już przekroczyła próg epidemiczny zachorowalności na grypę i SARS, wynosi on prawie półtora procent - zgłoszono to w Centrum Zdrowia Publicznego. Ale lekarze ostrzegają, że szczyt masowych dolegliwości dopiero nadejdzie

Od dziś uczelnie stolicy oficjalnie na kwarantannie. Niektóre dzieci zostały wysłane dzień wcześniej z powodu ostrych infekcji wirusowych układu oddechowego i szkarlatyny. Z grubsza kwarantanna potrwa do końca tygodnia. Ogólnie rzecz biorąc, w Kijowie trzy instytucje edukacyjne zamknęły dziś drzwi dla studentów, w kolejnych 20 proces ten był częściowo ograniczony.

Trzy regiony są nadal na średnim poziomie epidemii: regiony Ternopol, Żytomierz i Chmielnicki. Jednak nawet tam farmaceuci odnotowują wzrost zapotrzebowania na leki przeciwwirusowe, a także testy na grypę. Częściej kupują teraz osłony twarzy w aptekach, chociaż nie są tak aktywne jak w 2009 lub 2011 r., Kiedy ludzie bali się świńskiej i ptasiej grypy. Maski powinni nosić chorzy, aby nie rozprzestrzenili infekcji. Ale dla zdrowych ludzi są bezużyteczni: „Tutaj po obu stronach pozostaje przestrzeń, do której dostaje się powietrze, a wirusy również mogą dostać się do tego powietrza”. Jeśli naprawdę używasz ich w zatłoczonych miejscach, to nie dłużej niż dwie godziny, a następnie zmień na nowe.

Witaminy i różne kompleksy są również warte kupowania za dużo - są bardziej prawdopodobne, że będą miały efekt placebo, to znaczy pacjenci nie zostaną uratowani, ale nie spowodują szkody. Ale lekarze zalecają terminowe szczepienia, przestrzegają higieny osobistej i jedzą zrównoważone. I ostrzegają: w nadchodzącym tygodniu spodziewany jest szczyt zachorowań na grypę i SARS.

Autor: Elena Loskun

Tłumaczenie: Ruslana Safonova

Źródło: https://tsn.ua

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
15 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.