19 lutego Federalne Biuro Śledcze przekazało przedstawicielom Ukrainy obraz „Zakochana” artysty Pierre'a Louisa Gudro, który został porwany przez Niemców podczas II wojny światowej z Kijowskiego Muzeum Narodowego Chanenki. O tym poinformował serwis prasowy Stałej Misji Ukrainy przy ONZ na Facebooku. Zdjęcie z rąk agenta specjalnego FBI Williama Gayle'a otrzymał minister spraw zagranicznych Ukrainy Vadim Prystayko. Przeniesienie miało miejsce w budynku Stałej Misji Ukrainy przy ONZ w Nowym Jorku, powiedział Ukrinform. FBI zauważyło, że poprzedni właściciele obrazu zgodzili się dać go za darmo. Prystayko powiedział również, że chociaż obraz zostanie przekazany ukraińskim dyplomatom, a po zarejestrowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów celnych zostanie on zwrócony do muzeum.

 

Jak pisze Wysoki Zamek, obraz został zabrany do Muzeum Hanenko w 1925 r., Ale w 1943 r. Został uprowadzony przez nazistów podczas odwrotu. W sierpniu 1948 r. Zdjęcie znalazło się na liście osób zaginionych i przez prawie 70 lat nie było żadnych informacji o jego położeniu.

 

W styczniu 2013 r. Obraz został wystawiony na aukcji w Nowym Jorku. Okazało się, że wcześniej znajdował się w prywatnej kolekcji w Londynie, a później w prywatnej kolekcji w Massachusetts. Dyplomaci pracowali nad powrotem obrazu na Ukrainę przez siedem lat.

 

Tłumaczenie: Ruslana Safonova

Źródło: https://gordonua.com/news/culture/ssha-vernuli-ukraine-pohishchennuyu-nacistami-vo-vremya-vtoroy-mirovoy-kartinu-1487944.html

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
2 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.