Stowarzyszenie Edukacji Innowacyjnej i Cyfrowej opracowało ocenę najważniejszych osiągnięć i wydarzeń, które miały miejsce w dziedzinie edukacji ukraińskiej w 2019 r. Nowe przepisy, spotkania, projekty i wiele innych wydarzyło się w zeszłym roku.

 

Nauczyciel roku

Podczas corocznej ceremonii wręczenia nagrody Global Teacher Prize za najlepszą nauczycielkę na Ukrainie została uznana Natalia Kidalowa.

 

Projekt roku

Projekt edukacyjny Ukrainy „Lingva.Skills”, w którym Ukraińcy wykonali ponad 120 milionów ćwiczeń w czerwcu ubiegłego roku, znalazł się w pierwszej dziesiątce startupów społecznych w Europie Wschodniej.

 

Studium roku

Po raz pierwszy w historii badania PISA uczestniczyła także Ukraina. Badanie wykazało, że poziom wiedzy 15-letnich uczniów okazał się gorszy (a w matematyce - znacznie gorszy) w porównaniu ze studentami w krajach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

 

Prawo roku

Rada Najwyższa przyjęła ustawę nr 2299 w sprawie poprawy działań edukacyjnych w dziedzinie szkolnictwa wyższego. Zgodnie z tym prawem zasady gry są zmieniane dla prawie wszystkich uczestników w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

 

Spotkania roku

Najważniejszym mianowaniem w tym roku było powołanie Siergieja Babaka na stanowisko przewodniczącego Rady Najwyższej ds. Edukacji, Nauki i Innowacji. Kolejnym kluczowym wydarzeniem była zmiana szefa Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy - nowym ministrem została Anna Nowosad.

 

Przełom roku

Rząd przyjął dekret, zgodnie z którym od 1 stycznia 2020 r. Nauczyciele będą mogli wykorzystywać środki publiczne na doskonalenie swoich umiejętności i studiować w wybranych organizacjach.

 

Wynik roku

W centrum edukacyjnym miasta Kijowa odbyło się 600 szkoleń, w których ponad 10 000 osób wzięło udział w zaledwie 6 miesiącach.

 

Perspektywa roku

Przy udziale ukraińskiego rynku filantropijnego fundraising zaczął tworzyć całkowicie ukraińską platformę do nauki języka ukraińskiego. Taka platforma powinna działać w 2020 r.

 

Okazja roku

Od września 2019 r. Rodzice uczniów mogą wybrać formę edukacji dla swojego dziecka. Można korzystać z różnego rodzaju indywidualnych form szkolenia - edukacji rodzinnej (domowej), studiów zewnętrznych lub wsparcia pedagogicznego.

 

Premiera roku

Kanał 24 uruchomił program edukacyjny talk Wars edukacyjne. W pierwszym sezonie było 5 programów, w których eksperci omawiają kontrowersyjne tematy edukacyjne.

 

Ruslana Safonova

Źródło: https://24tv.ua/education/ru/top_10_sobytij_v_2019_godu_v_sfere_ukrainskogo_obra...

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
5 + 9 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.