W nowym centrum będą prowadzone wykłady, a wieczorem zajęcia dla uczniów

W Charkowie pojawił się pierwszy na Ukrainie park naukowy „Synergia”,który jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Naukowych IASP i reprezentuje Ukrainę na forum międzynarodowym.

Dowiedzieliśmy się, co czeka studentów w laboratoriach wirtualnej rzeczywistości,sztucznej inteligencji i robotyki.

Park naukowy,który otwarto przy Charkowskim Narodowym Uniwersytecie Radioelektroniki,został stworzony wspólnie przez administrację uczelni,pracowników Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej, a także konsula honorowego Republiki Armenii,Armena Asłanjana.

„Synergia” to nazwa nieprzypadkowa,bo doszło do połączenia myśli i inicjatywy uniwersytetu,jego potencjału,wsparcia władz i interesów inwestora”-mówi prorektor ds. innowacji i administracji ChNUR,Wasilij Rossichin.

Na 1500 m²,w ciągu 9 miesięcy,wyposażono laboratorium wirtualnej rzeczywistości,robotyki,modeli 3D i łańcuch bloków.Są też sale wykładowe,pomieszczenia z iMac i Windows,gdzie mogą się uczyć i pracować studenci

We własnej sali projektowej będą wizualizować modele,a w sali konferencyjnej organizować różne wydarzenia.

Odpocząć po pracy można będzie w przytulnej kawiarni i strefie gier,gdzie znajdują się stoły do tenisa.

„Mamy nowoczesny sprzęt,ponad 100 urządzeń, interaktywne powierzchnie,wszystko,co niezbędne dla studentów przy realizacji danego projektu”-mówi dyrektor parku naukowego,Wadim Chaczatrjan.

Jedna z nowości,która przyciąga odwiedzających, to 4 interaktywne stoły dotykowe,gdzie można pracować w formacie 3D z materiałami naukowymi z różnych dziedzin.

„To po prostu wspaniałe.Nawet nie sadziliśmy,że coś takiego istnieje.To duży plus dla studentów,którzy chcą się rozwijać.Pojawiło się miejsce,gdzie wszystko można zrealizować-tworzyć roboty,programować…Można tu i odpocząć,i pracować”-powiedział student II roku,Nikita Zdorik.

W ciągu dnia w „Synergii” będą się odbywać wykłady i zajęcia praktyczne dla studentów uczelni,a także zajęcia z robotyki dla dzieci.Po południu realizowane będą projekty komercyjne,np. kursy IT,grafiki komputerowej,hackathony (najbliższy 18-19 maja).Jak mówią organizatorzy,w parku studenci będą mogli nie tylko się uczyć,ale też tworzyć startupy.

Jak twierdzi dyrektor ds. marketingu parku naukowego,Marina Siemina,po ukończeniu kursów studenci mogą odbyć rozmowy kwalifikacyjne w firmach partnerskich lub trafić do ekipy parku i opracowywać swoje projekty.

„Najważniejsza rzecz to wprowadzić człowieka w takie środowisko,gdzie będzie mógł się realizować.Teraz tworzymy grupę osób,które mają pomysły i chęć rozwoju.W przyszłości zamierzamy występować jako firma,która daje zatrudnienie”-mówi Siemina.

Dodaje także,że park oferuje takie możliwości samorealizacji i atmosferę,że utalentowany specjalista nie będzie chciał wyjeżdżać z kraju w poszukiwaniu pracy czy godziwej zapłaty.

Przypominamy,że niedawno premier Ukrainy,Władimir Hrojsman,podczas spotkania z uczestnikami projektu innowacji „Sikorsky Challenge” ogłosił,że należy stale finansować ukraińską naukę i Fundusz rozwoju innowacji.

Pisaliśmy również o tym,że w 2018r. Ukraina po raz pierwszy przeznaczyła pieniądze na innowacje.

Autor:Taisja Jerochina

Tłum.:Natalia Wójcik

Żródło: https://www.segodnya.ua/regions/kharkov/v-harkove-otkroyut-nauchnyy-park-s-laboratoriyami-virtualnoy-realnosti-1158677.html

 

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez DehPP (niezweryfikowany) w

Medicament information leaflet. Cautions. <a href="https://prednisone4u.top">can i get cheap prednisone without a prescription</a> in US. Best information about medication. Get information now.
<a href=https://ablissfulblue.com/coffee-scrub/#comment-196950>Some about drug.</a> <a href=https://amp.en.vaskar.co.in/translate/1?to=ru&from=en&source=Medication%... trends of meds.</a> <a href=https://en.vaskar.co.in/translate/1?to=ru&from=en&source=Drugs%20informa... information about medicine.</a> e3f3a31

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
8 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.