Komisja Europejska oceniła, czy Ukraina spełnia wymagania ruchu bezwizowego.

 

Według Komisji Europejskiej, ruch bezwizowy z krajami Bałkanów Zachodnich i „Partnerstwa Wschodniego", w tym z Ukrainą, przynosi korzyści gospodarcze, społeczne i kulturalne wszystkim stronom umów.

 

Kraje „Partnerstwa Wschodniego”, w tym Ukraina, a także kraje Bałkanów Zachodnich spełniają wszystkie wymagania umów liberalizacji wizowej i ruchu bezwizowego. Dowiadujemy się o tym z raportu opublikowanego 10 lipca 2020 roku na stronie internetowej Komisji Europejskiej.

                      

„Wymienione kraje spełniają wymogi liberalizacji systemu wizowego, a ruch bezwizowy obywateli nadal przynosi korzyści gospodarcze, społeczne i kulturalne państwom członkowskim UE i krajom partnerskim” – twierdzi Komisja Europejska. Wiceprezes ds. promocji europejskiego stylu życia Margaritis Skinas nazwał ruch bezwizowy „wielkim osiągnięciem”, jednocześnie wezwał państwa do dalszego wypełniania swoich zobowiązań, w szczególności w celu ograniczenia nielegalnej migracji ludności.

 

„Pomimo ogólnego spadku liczby nieuzasadnionych wniosków o azyl, ich całkowita liczba nadal budzi obawy, szczególnie w przypadku Albanii i Gruzji. Wzrósł poziom migracji obywateli tych krajów. Możliwości zakwaterowania zarówno osób ubiegających się o azyl, jak i osób podlegających procedurze powrotu „są niewystarczające w niektórych krajach Bałkanów Zachodnich, szczególnie w Bośni i Hercegowinie” – podkreślono w raporcie.

Ponadto Komisja Europejska wezwała kraje, które podpisały umowy liberalizacji wizowej, aby „podjęły dodatkowe wysiłki w celu zapewnienia pełnej zgodności z polityką wizową UE”.

Obecnie umowy o ruchu bezwizowym z UE dotyczą Czarnogóry, Serbii, Północnej Macedonii (od grudnia 2009 r.), obywateli Albanii, Bośni i Hercegowiny (od grudnia 2010 r.), obywateli Mołdawii (od kwietnia 2014 r.), obywateli Gruzji i Ukrainy (odpowiednio od marca i czerwca 2017 r.).

 

Autor tłumaczenia: Nikita Stelmakh

Źródło: https://gordonua.com/news/politics/v-evrokomissii-ocenili-vypolnyaet-li-ukraina-trebovaniya-bezviza-1508750.html

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/baga%C5%BCu-niebieski-podr%C3%B3%C5%BCe-walizka-4848670/  (wolny dostęp)

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
7 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.