Na Ukrainie nie będą ograniczać połączeń kolejowych podczas wzmocnionej kwarantanny w dniach 8-24 stycznia. Informuje o tym Ukrinform z powołaniem na stronę internetową Ukrzaliznyci.

„Podczas styczniowego lockdownu pociągi będą nadal kursować. Ukrzaliznycia zapewni wszystkie środki przeciwepidemiczne dla bezpieczeństwa pasażerów podczas podróży” - czytamy w wiadomości.

Podkreśla się również, że Ukrzaliznycia popiera decyzję rządu o nieograniczaniu połączeń transportowych podczas kolejnego wzmocnienia kwarantanny w kraju.

„Ukrzaliznycia jako część infrastruktury krytycznej będzie nadal funkcjonować. Damy możliwość wszystkim tym, kto jednak będzie musiał się przemieszczać, zrobić to w jak najbezpieczniejszy sposób, umożliwimy w naszym połączeniu podmiejskim dotarcie do pracy pracownikom przedsiębiorstw krytycznych, w tym tysięcy lekarzy, którzy jeżdżą koleją do szpitali ”- powiedział Oleksandr Percowski, członek zarządu Spółki Akcyjnej Ukrzaliznycia.

Ukrzaliznycia wzywa pasażerów przestrzegać obowiązku noszenia masek podczas podróży i korzystać ze środków antyseptycznych.

Jak informował Ukrinform, Gabinet Ministrów na specjalnym posiedzeniu 9 grudnia przyjął uchwałę, zgodnie z którą w dniach 8-24 stycznia 2021 roku będą obowiązywały ścisłe ograniczenia w związku z kwarantanną. W szczególności zakazane będzie organizowanie koncertów świątecznych, dyskotek, imprez masowych w pomieszczeniach, praca klubów nocnych, hosteli, centrów handlowo-rozrywkowych, z wyjątkiem sprzedaży artykułów pierwszej potrzeby.

9 grudnia Minister Infrastruktury Władysław Kryklii poinformował, że transport nie będzie wstrzymywany podczas wzmocnionej kwarantanny w dniach 8-24 stycznia 2021 roku.

A zatem, w okresie ograniczeń związanych z kwarantanną w styczniu transport samochodowy, w tym taksówki, a także trolejbusy, tramwaje i kolej będą przewozić pasażerów o liczbie miejsc siedzących. Dotyczy to komunikacji miejskiej, podmiejskiej, międzymiejskiej, wewnątrzregionalnej i międzyregionalnej.

W zaznaczonym okresie wewnętrzne połączenia lotnicze będą się odbywały bez ograniczeń.

 

Autor:

Tłum. Artem Lesyk

Źródło:

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
5 + 12 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.