Ratownicy przekonują,że wskaźniki zanieczyszczenia substancjami radioaktywnymi wykazują brak zagrożenia skażeniem dla ludności

Zastępca przewodniczącego Państwowej Służby ds Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy,Rusłan Biłoszycki podkreśla,że pożary nie stanowią zagrożenia dla Sarkofagu i powłoki chroniącej odpady atomowe.

Jak przekazuje korespondent UNIAN,poinformowano o tym podczas briefingu online w Ministerstwie Spraw Zagranicznych,w którym uczestniczyli szefowie instytucji dyplomatycznych i przedstawiciele organizacji międzynarodowych,pracujący na Ukrainie i pomagający w likwidowaniu pożarów lasów na terenie obwodu kijowskiego i żytomierskiego.

Co się tyczy zanieczyszczenia radioaktywnego powietrza w związku z pożarami lasów w strefie Czarnobyla,należy zauważyć,że ani razu do tej pory stężenie radioaktywnych substancji nie przewyższało dopuszczalnej normy bezpieczeństwa”-podkreślił Biłoszycki.

Oprócz tego,jak informuje,”sytuacja jest monitorowana w tych regionach,a także na całym terytorium Ukrainy”.

Biłoszycki dodaje:”Nie ma zagrożenia dla funkcjonowania Sarkofagu,przechowalni odpadów radioaktywnych i innych obiektów Państwowej Agencji ds Zarządzania Strefą Wykluczenia”.

Wg Biłoszyckiego,faktycznie wskaźniki zanieczyszczenia radiaktywnego pokazują „brak realnego zagrożenia dla zdrowia ludności”.

Jak podawał UNIAN,pożary w rejonie Czarnobyla wybuchły 4 kwietnia,udało się je ugasić 14,ale 16 kwietnia wybuchły na nowo.Spłonęły dziesiątki hektarów lasu.

 

Tłum.:Natalia Wójcik

Źródło:https://www.unian.net/ecology/pozhary-v-chernobyle-est-li-ugroza-vzryva-chaes-10968626.html

 

 

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez JamesDyery (niezweryfikowany) w

valtrex online no prescription: <a href=" http://valtrex10.com/# ">valacyclovir without a doctor's prescription</a> - valtrex buy
buy finasteride

Wysłane przez Georgeevabe (niezweryfikowany) w

the best ed pills: <a href=" https://edpillst.com/# ">erectile dysfunction medications</a> - ed medications list
cheapest ed pills online

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
9 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.