Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zaproponował Tadżykistanowi wspólną realizację programu „Kobiety w biznesie”. Program jest wspierany dotacjami za pośrednictwem Funduszu Małych Przedsiębiorstw EBOiR. Nowy program ma pomóc kobietom w zdobyciu dostępu do know-how dla dalszego rozwoju biznesu, poprzez kredytowanie i konsultacje biznesowe, kursów na temat kluczowych aspektów przedsiębiorczości oraz programu mentoringu.

Bank Eskhata stał się pierwszą instytucją bankową w Tadżykistanie, która przyłącza się do programu „Kobiety w biznesie”. W ramach danego projektu Bank Eskhata i EBOiR już podpisały dwustronne porozumienie, na mocy którego Bank Eskhata otrzyma równowartość 1 miliona dolarów w tadżyckich somoni w celu kredytowania przedsięwzięć biznesowych kobiet w całym kraju.

„Po kilku latach wzajemnej współpracy z EBOiR, dotyczącej innowacyjnych produktów finansowych, w tym nowatorskiej linii kredytowej dla zrównoważonego klimatu, jesteśmy dumni, że możemy być pierwszym bankiem partnerskim, który dołącza do programu „Kobiety w biznesie"" – zaznaczył przewodniczący Zarządu Banku Eskhata Hurszed Nosirow.

Obecnie tadżyckie kobiety coraz częściej rozważają własny biznes jako ważne życiowo źródło dochodu ze względu na to, iż część kobiet stała się głową rodziny po wyemigrowaniu mężów za pracą do Federacji Rosyjskiej. Bardzo często, nie doczekawszy się wsparcia finansowego z Rosji, kobiety są zmuszone zająć się czymś, żeby wykarmić rodzinę. Większość z nich wybiera przedsiębiorczość właśnie. Przy czym kobiety w Tadżykistanie często nie mają wystarczającego doświadczenia i umiejętności tworzenia, prowadzenia oraz rozwijania przedsięwzięć biznesowych. Program „Kobiety w biznesie” to unikalna możliwość, aby dać tadżyckim kobietom nie tylko wsparcie finansowe, ale także pomoc techniczną w formie konsultacji ze specjalistami, kursów na temat umiejętności biznesowych oraz porad mentorów.

Warto zaznaczyć, że Bank Eskhata swój udział w programie „Kobiety w biznesie” traktuje jako wypełnienie jednego ze swoich strategicznych zadań – wsparcia projektów socjalnych i ekologicznych.

Bank prowadzi swoją działalność zgodnie z obraną misją „sprzyjania rozwojowi ekonomicznemu państwa za pomocą wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w celu poprawy dobrobytu społeczeństwa Republiki Tadżykistan”, w tym również kobiet.

Tłum. Kinga Janiszewska

Źródło: nm.tj

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
4 + 10 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.