Mimo, że kwestia Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio przełożonych na ten rok z powodu pandemii koronawirusa nie została jeszcze ostatecznie rozwiązana, to już wiadomym jest, że nie będzie miejsca dla Rosji w japońskiej wiosce olimpijskiej.

Jak podaje agencja informacyjna RIA Novosti, prezydent Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (OKR) Stanisław Pozdniakow przekazał informacje o sytuacji Rosji na Igrzyskach: „Nie będzie rosyjskiego domu w Tokio, taka opcja nie wchodzi w grę”. Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), rosyjscy sportowcy do grudnia 2022 roku nie mogą uczestniczyć w Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata pod flagą swojego kraju.

Jednocześnie szef OKR nie wyklucza, że na Zimowych Igrzyskach 2022 w stolicy Chin, rosyjskie władze sportowe powrócą do tradycji organizowania rosyjskiego domu. „Jesteśmy w kontakcie ze stroną chińską, znaleźliśmy kolegów, którzy dają nam możliwości utworzenia miejsca dla naszych sportowców w wiosce olimpijskiej” – dodaje Pozdniakow.

Źródło: https://www.vesti.ru/article/2563458

Tłumaczyła: Urszula Modrzejewska

Państwo: 
Dział: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
4 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.