Mer Moskwy odpowiedział czytelnikom „Argumentów i faktów” na pytania związane z otwarciem parku "Wyspa Marzeń” oraz ze zbliżającymi się dniami „drzwi otwartych” w moskiewskich przychodniach i szpitalach.

Kiedy nastąpi otwarcie naszego Disneylandu - "Wyspy Marzeń" na terenie Parku Nagatinskaya Poyma? Czy będzie tam coś wyjątkowego, czego nie ma w innych podobnych parkach rozrywki?

W. Szkriebniowa

- Stworzenie parku "Wyspa Marzeń” - to ogromny projekt, który będzie realizowany w dwóch etapach.

W pierwszym etapie pod koniec 2019 r. zostanie otwarty park krajobrazowy, kryty tematyczny park rozrywki, kino, sala koncertowa i parking. Zakończenie budowy kolejnej części „Wyspy Marzeń”, w skład której wchodzić będzie sala koncertowa, hotel, szkoła żeglarstwa dla dzieci oraz parking, przewiduje się na 2021 rok.

Czym może zachwycać "Wyspa Marzeń"? Przede wszystkim swoimi rozmiarami. Będzie to największy kryty park rozrywki w Europie i Azji, o łącznej powierzchni prawie 300 tys. m2 - niczym 42 boiska do piłki nożnej.

Pod olbrzymią szklaną kopułą znajdzie się ponad 40 atrakcji i rozrywek dla dzieci i dorosłych. Wśród nich wyjątkowe atrakcje medialne takie, jak: "Powrót do przyszłości", "Podróż po tajemniczych podziemiach", "Podróż do zaginionego świata dinozaurów".

W „Świecie dinozaurów" zostanie zamontowana gigantyczna huśtawka "Świątynia ognia", która jednocześnie pomieści 40 osób i podnosić się będzie do wysokości 20 metrów. Odwiedzający, korzystający z tej atrakcji, wnosić się będą nad wodnymi strumieniami fontann z efektami świetlnymi i muzycznymi oraz nad sztucznymi falami ognia.

Jedną z najbardziej ekstremalnych atrakcji będzie "ciemna" kolejka górska. "Ciemna", ponieważ trasa przejażdżki zostanie wytyczona w zamkniętym pomieszczeniu. Kolejka poruszać się będzie z prędkością do 80 km na godzinę, omijając przy tym zakręty i pętle 360 stopni.

Dla miłośników szybkiej jazdy powstanie pierwszy w Rosji tor wyścigowy z wirtualną rzeczywistością (11 metrów wysokości i 210 metrów długości). Młodzi goście parku będą mogli poczuć się jak autopiloci w szkole jazdy, gdzie uczyć się będą jazdy na bolidach.

Wiele niespodzianek czeka również na fanów bardziej spokojnego, ale nie mniej ekscytującego wypoczynku. Z pewnością każdego zadowoli spacer deptakiem i możliwość obejrzenia przy tym 120 fasad budynków - kopii światowych zabytków architektury i innych atrakcji. Wszystko to zlokalizowane będzie pod zadaszeniem.

Na zewnątrz powstanie park krajobrazowy z alejkami dla spacerowiczów, place zabaw, ogrody, fontanny, kino na wolnym powietrzu i jeden z największych parków linowych.

"Wyspa Marzeń" – to projekt prywatny, który zostanie zrealizowany ze środków inwestorów. Oczywiście, Władze Moskwy również udzielą wsparcia finansowego. Dla wygody gości latem zostanie otwarte pierwsze w Moskwie przejście dla pieszych z ruchomym chodnikiem nad Prospektem Andropowa, łączące park ze stacją metra "Technopark".

Przychodnie i szpitale w Moskwie organizują „drzwi otwarte” i wykłady. Czy jest już ustalony jakiś harmonogram na całe lato?

B. Antipkin

- Moskiewskie szpitale i przychodnie co miesiąc organizują około 300 bezpłatnych wykładów, badań i konsultacji dla wszystkich zainteresowanych profilaktyką chorób i zdrowym stylem życia.

Kalendarz dni „drzwi otwartych” i innych wydarzeń na nadchodzący miesiąc jest publikowany na stronie internetowej Moskiewskiego Departamentu Zdrowia.

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: http://www.aif.ru/moscow/chem_udivit_ostrov_mechty_sergey_sobyanin_otvechaet_chi...

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 17 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.