Rosyjski Airbus 321 wylądował na polu kukurydzy pod Moskwą krótko po starcie, po tym, jak ptaki zostały wciągnięte do silników samolotu. Pilot opuścił pokład z wyłączonymi silnikami i wsuniętym podwoziem.

Pasażerowie i załoga samolotu Ural Airlines, który leciał do Symferopola na Krymie, zostali ewakuowani z samolotu, a 74 osób zgłosiło się na leczenie. Wśród zgłoszonych rannych było 19 dzieci. Według doniesień rosyjskich mediów jedna osoba pozostaje w szpitalu.

Dyrektor generalny Ural Airlines Kirill Skuratov powiedział agencji prasowej, że pasażerowie, którzy chcieliby kontynuować podróż, zostaną objęci alternatywnymi lotami.

Dziennik "Kommiersant" poinformował, że 41-letni kapitan samolotu Jusupow jest synem pilota wojskowego i sam chciał latać na wojskowych maszynach, ale został odrzucony przez komisję medyczną. Skończył studia prawnicze i przez kilka lat pracował w tym zawodzie, ale wrócił do latania. W 2013 r. rozpoczął pracę dla Uralskich Linii Lotniczych. W ubiegłym roku ukończył drugie studia – aeronawigację.

Aleksandra Gadocha

Źródło: onet

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.