Moskwa wygrała główną nagrodę World Travel Awards – "Najlepszy turystyczny kierunek. Miasto", poinformował Siergiej Sobianin na Instagramie.

"Wzięliśmy jedną z najbardziej prestiżowych nagród przemysłu turystycznego. Właśnie zakończyła się ceremonia wręczenia nagród dla zwycięzców, gdzie wręczono turystycznego Oscara w głównej kategorii" – poinformował na swoim Instagramie mer Moskwy.

Wyjaśnił, że w tym roku rosyjską stolicę odwiedziło już 19,5 mln turystów, a przed nami jeszcze święta. I to nie licząc 45 milionów turystów, którzy przyjeżdżali do miasta na jeden dzień.

Z Moskwą konkurowali Londyn, Nowy Jork, Lizbona, Paryż, Petersburg, Sydney, Rio de Janeiro i inne miasta na świecie. Moskwę wybrała większość turystów, jak i przedstawicieli przemysłu.

"To miasto z bogatą historią i kulturą, z jedną z największych gospodarek świata, ogromny biznes metropolii" – powiedziała na uroczystości przewodniczący stołecznego komitetu turystyki Jekaterina Pronicieva.

Zaznaczyła, że turyści z różnych krajów, przyjeżdżąc do Moskwy doznają pozytywnego wrażenia, zyskują unikalne doświadczenia, czują się komfortowo i bezpiecznie.

World Travel Awards powstała w 1993 roku i jest uważana za najbardziej prestiżową nagrodą w branży. W tym roku ceremonia wręczenia nagrody odbyła się w Omanie. W 2020 roku finał turystycznego Oscara po raz pierwszy odbędzie się w Moskwie.

Wcześniej prezentację potencjału turystycznego stolicy wysoko ocenili na targach IBTM World w Barcelonie. Stoisko, na którym zaprezentowano 15 firm z sektora turystyki biznesowej i organizacji imprez, został zorganizowany wysiłkiem stołecznego komitetu turystyki.

Agnieszka Pańko

Źródło: m24.ru

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
5 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.