23-letni ukraiński bokser Karen Czuhadżian (16 zwycięstw, w tym 7 nokautów, 1 porażka) zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze półśredniej w walce z Rosjaninem Siergiejem Worobiewem (9 zwycięstw, w tym 6 nokautów, 1 porażka). Bokser podzielił się wrażeniami z pojedynku, który odbył się w Kaliningradzie i powiedział, w jakim celu pojechał do Rosji.

Propozycja boksowania w Rosji i walki o tytuł WBA International pojawiła się przed nowym rokiem. Szczerze mówiąc, początkowo miałem wątpliwości, czy mam tam pojechać, ale zgodziliśmy się ze względu na możliwość wygrania pasa mistrzowskiego. Pytano mnie również, czy bałem się hejtu z powodu wyjazdu do Rosji. Tak, myślałem o tym, ale się nie bałem. Pojechałem do Rosji po to, aby przywieźć tytuł na Ukrainę. Pisałem już w komentarzach i powtórzę: tak, uważam Rosję za agresora, ale nie pojechałem „w gości do kraju braterskiego”, pojechałem tam wygrać. Kropka.” - oświadczył mieszkaniec Kijowa pochodzenia ormiańskiego w wywiadzie dla „Tribuny”.

Spodziewaliśmy się niesprawiedliwego sędziowania, tym bardziej, że Worobiew był najbardziej obiecującym zawodnikiem i miał walczyć w głównej walce wieczoru. W momencie ogłoszenia wyniku przez ostatniego sędziego, szczerze mówiąc, obawiałem się nawet, że nie dadzą mi zwycięstwa ”- dodał Karen w komentarzu dla "Luckypunch".

Pas mistrzowski WBA International pozwoli Czuhadżianowi, trenującemu pod kierunkiem byłego mistrza WBA Wiaczesława Senczienko, awansować do pierwszej piętnastki rankingu organizacji. Nawiasem mówiąc, Rosjanin Aleksandr Besputin, posiadacz regularnego pasa mistrzowskiego WBA, w ostatnich dniach został przyłapany na dopingu.

Wcześniej "Fakty.ua" informowały, że Ukrainiec Ivan Riedkacz został zawieszony na rok za ugryzienie Danny'ego Garcii w konfrontacji o status obowiązkowego pretendenta do pasa mistrzowskiego WBC.

Tłumaczenie: Alicja Kasica

Źródło: https://fakty.ua/333061-ukrainec-chuhadzhyan-rasskazal-o-svoih-perezhivaniyah-pe...

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
6 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.