Ministerstwo Pracy zaproponowało przeprowadzenie Rosjanom w miejscach pracy testów na obecność wirusa HIV. Zdaniem ekspertów wirus najszybciej rozprzestrzenia się wśród osób pracujących w wieku powyżej 30 lat.

Do końca 2019 roku pojawi się szereg medycznych rekomendacji dla pracodawców wraz z opisem przeprowadzania testów na HIV. Szczególną rolę odgrywać będą rozmowy, mające na celu przedstawienie działań prewencyjnych.

Nowa forma testowania na obecność wirusa została już wypróbowana wśród pracowników Kolei Rosyjskich, Irkuckiej Kompanii Naftowej oraz w innych przedsiębiorstwach.

Uczestnictwo w badaniach będzie dobrowolne, a osoby biorące w nich udział będą miały zagwarantowaną poufność. Mimo to, według kierownika programów fundacji charytatywnej "Szagi” Kiriłła Barskiego, pracownicy raczej nie będą skłonni ku temu, by poddać się testom, gdyż większość Rosjan uważa się za osoby zdrowe i nie widzi konieczności uczestniczenia w badaniach.

Zdaniem dyrektora rosyjskiego Federalnego Centrum Zapobiegania i Walki z AIDS Wadima Pokrowskiego, około 4% mężczyzn i 2,5% kobiet w wieku od 30 do 40 lat jest zainfekowanych HIV. Dana grupa wiekowa rzadko odwiedza przychodnie lekarskie, w związku z czym powinna przejść testy na obecność wirusa w miejscu pracy.

W lutym Rospotrebnadzor (Federalna Służba ds. Nadzoru w Sferze Ochrony Praw Konsumenta i Pomyślności Człowieka Federacji Rosyjskiej) ogłosił, że w 2018 roku w kraju po raz pierwszy od sześciu lat spadła liczba wykrytych zakażeń wirusem HIV. Oficjalnie zostało zarejestrowanych 86,5 tys. pacjentów z danym rozpoznaniem, czyli o 2,1 tysiąca mniej niż w minionym roku.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na podstawie wyników z 2017 roku, Rosja zajęła pierwsze miejsce pod względem tempa rozprzestrzeniania się HIV. Zgodnie z raportem, w 2017 roku w Europie odnotowano prawie 160 tysięcy nowych przypadków zakażenia, w tym 104 tysiące przypadło na Rosję. Minister Ochrony Zdrowia Weronika Skworcowa uważa jednak, że dane te są niewiarygodne.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/03/11/test/

Państwo: 

Komentarze

Strony

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.