Poziom bezrobocia w sierpniu spadł poniżej 5% i wyniósł 4,9% -poinformowała we wtorek 19 września Federalna Służba Statystyki Państwowej Rosji.

Urząd statystyczny informuje, że 3,8 mln osób zostało sklasyfikowanych jako bezrobotni. Całkowita liczebność siły roboczej w Rosji wyniosła 76,9 mln osób, co stanowi 52% ogólnej liczby Rosjan.

Jak donosi Federalna Służba Statystyki Państwowej Rosji, od stycznia do sierpnia był zarejestrowany jeden strajk, w którym uczestniczyło 89 osób. Obliczono, że "Straty czasu pracy wyniosły 89 osobo-dni".

Zaległe wynagrodzenia na 1 września, w porównaniu z 1 sierpnia, zmniejszyły się do 101 mln RUB, co stanowi 2,9%, czyli 3,35 mld RUB.

Według sondażu "Centrum Lewady" bezrobocie znajduje się w pierwszej piątce problemów Rosji. 33%respondentów określiło bezrobowie jako jeden z głównych problemów.

W lipcu szef Federacji Niezależnych Związków Zawodowych Rosji Michaił Szmakow uprzedił, że plan Rozwoju gospodarczego w celu zwiększenia wydajności pracy przewiduje zmniejszenie zatrudnienia do 30-40%.

Tłum. Paulina Machulska

Źródło: Lenta.ru

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez Jan67 (niezweryfikowany) w

<p>Coś mi się wydaje, że te statystyki zostały zawyżone.</p>

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
14 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.