Dziennikarze uznanej agencji przebywali na miejscu budowy bazy w obwodzie biełgorodzkim niedaleko wsi Sołoti położonej w rejonie walujskim, 150 km od Charkowa. Budowa bazy ma miejsce obok torów kolejowych łączących Moskwę i Ługańsk.  
Agencja przytacza informacje pochodzące dokumentów, które opublikowano na rosyjskim portalu zakupów internetowych. Wynika z nich, że w bazie wojennej powstaną koszary dla 3500 osób, magazyny na broń oraz szpital polowy, który pomieści 50 ludzi.  
Powierzchnia bazy ma wynieść 6 tys. m2. Powstanie tam również lodowisko, zakład fryzjerski oraz basen. Pierwszy etap budowy wyznaczono na 29 kwietnia 2016 roku.  Od chwili napisania tej informacji portal jest czasowo niedostępny – podaje stacja telewizyjna Dożd dodając, że z wiadomości zamieszczonej na stronie internetowej wynika, że od godziny 22:00 9 września do godziny 07:00 10 września na portalu będą przeprowadzane prace serwisowe.  Agencja Informacyjna Reutera pisze również, że jeden z pracowników portalu posądził dziennikarza o szpiegostwo na rzecz Ukrainy, podczas gdy jego kierownik zatrzymał samochód dziennikarza, sfotografował należące do niego dokumenty i zagroził wezwaniem Federalnej Służby Bezpieczeństwa.  Przypomnijmy, że w styczniu bieżącego roku dziennikarze znaleźli na mapach Google główną bazę rosyjską zbudowaną w celu przerzucania sił na Ukrainę.  Jeszcze do wiosny ubiegłego roku informowano, że ogromne ilości sprzętu wojskowego i technicznego, które przerzuca Rosja na terytorium Ukrainy, nie mogą wychodzić spod ręki centralnego dowództwa Moskwy – pisała gazeta Conflict Reporter, która znalazła na mapach Google węzeł przeznaczony do przerzucania sił wojskowych. 
Państwo: 
Dział: 

Komentarze

Wysłane przez Nowy3 (niezweryfikowany) w

<p>Kolejna baza Rosji aż strach pomyśleć do jakich cel&oacute;w.</p>

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
15 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.