Koreańska firma Samsung Elektronics otrzymała orzeczenie sądowe, które zabrania sprzedaży smartfonów tej marki na terenie Rosji. Taka decyzja padła 19 października w sądzie arbitrażowym w Moskwie. Samsung ubiega się o apelację decyzji sądowej, mówi RIA News.

27 lipca szwajcarska spółka Sqwin SA podała pierwszy pozew do sądu. Sprawa dotyczyła patentu na wynalazek «System płatności elektronicznych» zarejestrowany przez szwajcarów. Ten system pozwala przeprowadzać płatność online za pomocą smartfonu i systemu kasowego. Jako dodatkowy atut nowych smartfonów Samsung też ma system bazujący na tych zasadach, o nazwie Samsung Pay. Korzystanie z niego na terenie Rosji sąd uznał za łamanie prawa i zabronił Samsung Elektronics i rosyjskiej filii Samsung Elektronics Rus Company importowania i sprzedaży smartfonów, które mają system Samsung Pay. Ta decyzja została niedoprecyzowana, więc Sqwin SA zwrócili się z powtórnym pozwem. 19 października sąd podał dokładne nazwy zakazanych do sprzedaży modeli telefonów. Wśród nich znalazł się hit sezonu, nowy Galaxy Z Flip i jeszcze 60 innych. Pełnej decyzji sądowej jeszcze nie ujawniono, więc koreańska firma ma czas na zaskarżenie postanowienia, co właśnie teraz robi.

Chcemy zaznaczyć, że udział w rynku europejskim Samsung pogorszył się przez liderską pozycję Xiaomi. Według danych Strategy Analytics w drugim kwartale 2021 roku Xiaomi wyprzedała 12,7 miliona smartfonów z udziałem w rynku w 25,3%. Wynik Samsungu jest o 700 tys. mniejszy z udziałem w rynku w 24%. Associate dyrektor w Strategy Analytics Boris Metodiew także podkreślił, że Xiaomi odniosło wielki sukces w Rosji. Wypuszczając nowe modele, Samsung chciał pokonać konkurencję ze strony swoich braci, ale postępowanie sądowe odebrało taką możliwość.

 

 

Autorka: Anastasiia Solohub

Żródło: PL Atsit

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez Cialis (niezweryfikowany) w

Fedex Progesterone Pharmacy With Next Day Delivery

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
5 + 12 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.