Spacer jest bardzo przydatną czynnością, ale tylko w tym przypadku, jeśli jest to zrobione poprawnie. Jak spacerować dobrze wyjaśniali eksperci w wywiadzie dla radia Sputnik. Nie wszystkie piesze wycieczki są przydatne: mieszkańcy miast powinni wziąć pod uwagę, że środowisko miejskie jest bardzo niejednolite. Gdy idziemy obok ruchliwej autostrady, do organizmu wraz z wdychanym powietrzem dostaje się wiele szkodliwych substancji, zaznaczył w wywiadzie ekolog-ekspert, dyrektor laboratorium „Ekologia żyznennogo prostranstva” ("Ekologia przestrzeni życiowej") Anton Jastriebcev.

"Przedostają się cząsteczki sadzy, rakotwórcze cząstki, metale ciężkie, pyły związane ze ścieraniem klocków hamulcowych, opon, od pracy mechanizmów. Cały ten pył i kurz wznosi się w powietrze i aktywnie osadza się w płucach. Podczas spaceru przyspiesza bicie serca, oddech, wszystko to aktywnie pochłaniają płuca. W nosogardzieli też tkwi wiele rzeczy. Do intensywnych spacerów lepiej wybrać las, w skrajnym przypadku, aleje i skwery, spacery wzdłuż rzeki. W zimie ilość gazów utrzymuje się: mniej pyłu, ale brak zielonych liści ‒ naturalnego filtra, nie ma ziołowych powłok" – wyjaśnił Anton Jastriebcev.

Jeśli chodzi o zdrowotne spacery, należy pamiętać, że trzeba chodzić poprawnie. Powinno się zmieniać oddech; jeśli nie ma poważnych przeciwwskazań zdrowotnych, należy lekko dyszeć, zmęczyć się spacerem, a nie tylko lekko przemieszczać się, powiedział w wywiadzie dla radia Sputnik fizjolog, odkrywca tradycyjnych systemów uzdrawiania, kandydat nauk biologicznych Rinad Minivaliev.

"Dziesięć tysięcy kroków – najbardziej uzasadniony program poprawy zdrowia z minimalnym ryzykiem dla człowieka. Poprawia się praca układu krążenia, a także poprawia się metabolizm. Znanym przykładem w tym zakresie ‒ jak Botkin wyleczył bogatego kupca, który zwrócił się do niego z otyłością i cukrzycą typu drugiego. Powiedział, że obejrzy go w Odessie, a pierwsza wizyta była w Moskwie. Warunek – do Odessy ma on przyjść na piechotę. Kupiec przyszedł do Odessy i tam Botkin przyjął zdrowego człowieka" – powiedział Rinad Minivaliev.

Przypadek jest dość znany ‒ jest przytaczany przez szereg biografów Siergieja Pietrowicza Botkina. Należy wyjaśnić, że u pacjenta z cukrzycą jest mało prawdopodobne, aby mógł to przejść. Ale choroba mogła cofnąć się po włączeniu do codziennego życia umiarkowanej aktywności fizycznej. Należy podkreślać, że spacer to samo zdrowie!

Agnieszka Pańko

Źródło: radiosputnik.ria.ru

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
9 + 10 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.