Osoby niepełnosprawne mogą uzyskać prawo bezpłatnego korzystania z płatnych tras na autostradzie, powiedział autor inicjatywy, szef komitetu Dumy Ppaństwowej Rosji do spraw pracy i polityki społecznej Jaroslav Nilov.

Według jego słów, obecnie posłowie przygotowują poprawki, które pozwolą wprowadzić bezpłatne przejazdy dla samochodów z personalizowanym znakiem "Isoba niepełnosprawna".

"W Rosji wydawane są spersonalizowane znaki osobom niepełnosprawnym, które same kierują samochodem, lub osobom, które przewożą dzieci niepełnosprawne. Przy tym mogą bezpłatnie korzystać z płatnego parkingu. My zaś uważamy, że dane korzyści można rozciągnąć i na płatne autostrady, co stanie się poważnym wsparciem dla tej kategorii obywateli" — powiedział Nilov.

Poseł podkreślił, że od lipca przyszłego roku, informacje o samochodach, oznaczonych znakiem "Osoba niepełnosprawna", będą przechowywane w rejestrze federalnym.

Wyraził również przekonanie, że zdecydować o darmowych przejazdach dla niepełnosprawnych będzie trudne technicznie, i obiecał, że jak tylko projekt ustawy będzie gotowy, zostanie przekazany do rządu.

Agnieszka Pańko

Źródło: ria.ru

 

 

Państwo: 
Dział: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
2 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.