Najbardziej bezużytecznym i jednocześnie pożądanym prezentem na 8 marca zostały kwiaty, pisze Holding RBK, powołując się na ankietę Superjob. 

Tak więc około 22 procent ankietowanych chciałoby otrzymać taki prezent, jednak jednocześnie 15 procent określiło go jako bezużyteczny. Jak zauważono, Rosjanki były niezadowolone z powodu otrzymania samego bukietu, albo z powodu nieuzasadnionej straty pieniędzy. Pięć procent respondentów uważa garnki, kubki i patelnie za nieprzydatne prezenty, kolejne cztery procent - żele pod prysznic, szampony, cukierki i inne słodycze, a także tanie kosmetyki i perfumy. 

Trzy procent respondentów nie chciałoby otrzymać świec, wazonów, bibelotów i innych upominków, kolejne dwa procent nie chciałoby otrzymać sprzętu AGD, kapci, zabawek, ręczników i fartuchów kuchennych. Jednak co trzecia uczestniczka ankiety stwierdziła, że nie otrzymała, póki co takich bezużytecznych prezentów. 

Jeśli chodzi o pożądane prezenty, to siedem procent ankietowanych kobiet chciałoby perfumy i kosmetyki, kolejne sześć procent pieniądze, telefon lub inny gadżet, a także uwagę, troskę i miłość. Pięć procent Rosjanek wybrało biżuterię, a dwa procent - odzież, buty, bilety na koncert lub do teatru, książki, słodycze, sprzęt AGD, meble, certyfikaty na edukację, spa lub fitness. Podobna liczba osób chciałaby zostać zaproszona na romantyczny wieczór lub odpocząć od obowiązków domowych. 

W badaniu wzięło udział 1,6 tys. kobiet z całego kraju. 

Według badań Yandex.Market, najbardziej popularnymi prezentami na 8 marca są biżuteria, słodycze i kosmetyki. Ponadto prezenty dla kobiet są kupowane z wyprzedzeniem — liczba zamówień zaczęła rosnąć od 23 lutego. 

źródło: https://ria.ru/20210305/podarok-1600021928.html

tłum: Paulina Zbieć

 

 

 

Państwo: 
Dział: 

Komentarze

Strony

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
2 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.