Młodsze pokolenie należy wychowywać na podstawie wartości duchowych i moralnych narodów Federacji Rosyjskiej – Władimir Putin postawił ten warunek w celu „edukacji harmonijnie rozwiniętej i społecznie odpowiedzialnej osoby”, w podpisanym 21 lipca postanowieniu „O narodowych celach rozwoju Federacji Rosyjskiej na okres do 2030 roku”. Dokument został opublikowany na stronie internetowej Kremla.

Najważniejsze zadania dla kraju na najbliższą dekadę to dbanie o dobre samopoczucie i zdrowie obywateli, zapewnienie komfortowych warunków do życia, pomoc w samorealizacji i ujawnianiu talentów, efektywna praca i udana przedsiębiorczość oraz transformacja cyfrowa.

W celu ujawniania talentów młodych Rosjan, konieczne jest „stworzenie warunków do kształcenia harmonijnie rozwiniętej i odpowiedzialnej społecznie osoby na podstawie wartości duchowo-moralnych Narodów Federacji rosyjskiej, tradycji historycznych i narodowo-kulturowych”.

 

Przewidywany jest również trzykrotny wzrost liczby wydarzeń kulturalnych w porównaniu do 2019 roku. Do 30 października rząd Federacji Rosyjskiej będzie musiał opracować plan osiągnięcia wyznaczonych przez prezydenta celów. Każdego roku w budżecie federalnym na ich realizację w priorytetowym porządku będą wydzielane środki finansowe.

 

Autor tłumaczenia: Nikita Stelmakh

Autor oryginału: „bondareva”

Źródło: https://nazaccent.ru/content/33655-vospitanie-v-tradiciyah-narodov-vklyuchili-v.html

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
5 + 11 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.