5 września w Moskiewskim Parku Zariadie rozpocznie się wystawa prac nominowanych do Pierwszej Moskiewskiej Nagrody Artystycznej, a w nowej przestrzeni «Północny Tunel» ruszyła wystawa, tematem której jest pandemia. Wydarzenia są poświęcone Dniu Miasta.

Ponad 50 prac nominowanych do Pierwszej Moskiewskiej Nagrody Artystycznej zdobiły park Zariadie. W jaskini lodowej znajduje się «Arka Noego» Maksima Charlowa, przed pawilonem ambasady rekreacyjnej znajduje się pięciometrowa rzeźba «Strażnik» autorstwa Dmitrija Aske, a w centrum mediów można obejrzeć filmiki Dmitrija Wenkowa, Olesi Aleksiejewej i Aleksieja Gorbunowa. Zwiedzający park będą mogli także zobaczyć kompozycję z polerowanej stali nierdzewnej «Agata» autorstwa Grigorija Oriechowa — rzeźba znajduje się w zbiorach Muzeum Rosyjskiego i była wystawiana w galerii Saatchi w Londynie.

Zariadie prezentuje także nową, niezwykłą przestrzeń artystyczną «Tunel Północny». Przejście techniczne zlokalizowane na poziomie -1 parku zamieniono w pełnoprawną «miejską promenadę». Teraz znajduje się tam trasa łącząca dwa główne punkty wejścia do parku — od strony Soboru Wasyla Błogosławionego i od przejścia Kitajgorodskiego.

Pierwsza wystawa w «Tunelu Północnym» nosi tytuł «Wirus. Co to było?». Utwory autorów rosyjskich i zagranicznych, tworzone w różnych technikach i gatunkach i stylizowane na gigantyczne zrzuty ekranu trzy na trzy metry, przypominają gigantyczny kanał w Instagramie.

Wśród wystawców są niemiecki artysta Steffen Kraft aka ICONEO, Katie Meladze, Andrej Szkarin i inni. Jesienią ekspozycja zostanie uzupełniona, w przestrzeni sztuki planowane jest pokazanie około 30 utworów.

 

Źródło:  https://ria.ru/20200905/zaryade-1576690144.html

Tłumaczenie: Mikhail Panasenkov

 
Państwo: 
Dział: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.