W Czelabińsku rosyjski aktor teatru i kina Sergiej Bezrukow przeczyta wierze Jesienina pod muzyczny akompaniament. Artysta przedstawi widowni swoje muzykalno-poetyczne przedstawienie „Chuligan. Spowiedź”.

3 czerwca na scenie Czelabińskiego teatru dramatycznego im. Nauma Orlowa aktor pojawi się w roli poety Sergieja Jesienina. W trakcie przedstawienia Bezrukow opowie o autorze, różnych okresach jego życia i przeczyta wierze bez cenzury. Także w spektaklu są zajęci soliści baletu pod przewodnictwem Antona Kramera, back-wokaliści Maria Biork, Julia Barinowa, Walentina Dolgina, Julia Pilipowicz i zespół Inter Folk Band.

„Dlaczego „Chuligan”? Dlatego że takim był Jesienin – chuliganem. Miłość chuligana, spowiedź chuligana. W Rosji bardzo lubią ludzi, którzy chodzą na krawędzi. Oni są niejednoznaczni, delikatni, czuli, czasami okrutni, ale główne w nich – ich szczerość przed sobą. Ja śpiewam i czytam wierszy w tym stylu, w którym one były stworzone przez Sergieja Aleksandrowicza, szczerze, bez hipokryzji. Jesienin bez kupiur”, - opowiedział Sergiej Bezrukow.

W spektaklu aktor przeczyta mnóstwo wierszy poety – od najwcześniejszych do ostatnich, żeby widz mógł poczuć, jakim naprawdę był Jesienin, zrozumieć go uczucia, przeżycia. Muzyka, towarzysząca wierszom, będzie sprzyjać rozumieniu wewnętrznego świata poety. Na scenie zabrzmią i namiętne tango i liryczne ballady, i nawet rok-kompozycji.

Warto przypomnieć, że Sergiej Jesienin zajmuje duże miejsce w życiorysie Sergieja Bezrukowa. W 2005 roku na ekranach pojawił się serial „Jesienin”, gdzie aktor zagrał główną rolę. I zagrał bardzo dobrze.

 

Tłumaczenie: Valeriya Galantseva

Źródło: telefakt.ru

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 10 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.