Eurowizja 2020 zagrożona przez koronawirusa

Międzynarodowy Konkurs Eurowizji 2020 może zostać przeniesiony w czasie z powodu koronawirusa. Wszystko zależy od tego, jak bardzo choroba będzie się rozprzestrzeniać tuż przed konkursem. Europejska Unia Nadawców ma doświadczenie w planowaniu kryzysowym. Konkurs można przenieść do innego miasta lub ograniczyć liczbę widzów, albo program odbędzie się przed pustymi trybunami możliwie nawet w oddzielnym studio telewizyjnym. Teraz organizatorzy i przedstawiciele EBU uważnie monitorują obecną sytuację w zakresie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W dniu 28 stycznia 2020 r. w Rotterdamie odbyło się losowanie uczestników.

To oni wystąpią na Konkursie Piosenki Eurowizji w maju. Rosyjski wykonawca pojawi się na scenie w pierwszym półfinale. Wraz z Rosją w pierwszym półfinale wezmą udział przedstawiciele Białorusi, Ukrainy, Azerbejdżanu, Izraela, Cypru, Litwy, Rumunii, Chorwacji, Malty, północnej Macedonii, Słowenii, Belgii, Irlandii, Norwegii, Australii i Szwecji. W sumie na konkurs pojadą muzycy z 41 krajów.

 

Rosja wyznaczyła swojego uczestnika na Eurowizji 2020.

2 marca 2020 r. znane stało się nazwa zespołu, który będzie reprezentował Rosję na Eurowizji. Do Rotterdamu jedzie rave'owy zespół Little Big, który podbił cały świat kompozycją Skibidi. Poza rytmiczną muzyką, publiczność szczególnie polubiła taniec, który stał się najbardziej popularnym memem. Proste ruchy były z jakiegoś powodu szczególnie lubiane przez uczniów. Ku zaskoczeniu członków zespołu, teledysk otrzymał nawet nagrodę od telewizji dziecięcej w Belgii i Estonii.

 

"Najważniejsze jest kochać swoją pracę i pracować cały czas. Moja pozycja życiowa - robić, co robisz i niech będzie co będzie. Nigdy nie sądziliśmy, że będziemy mieli szansę reprezentować Rosję na Eurowizji, ale jak już mamy taką szansę, zrobimy co w naszej mocy. A potem? Niech będzie co będzie!" - powiedział frontman grupy Ilya Prusikin, komentując decyzję.

 

Niezwykły styl Little Big - połączenie punku, popu i rave'u - od dawna podbija światową publiczność. Zespół dużo koncertuje i jest bardzo dobrze znany w Europie.

Głównym atutem zespołu rave od samego początku jego istnienia były prowokujące teledyski. "Wzięliśmy wszystkie stereotypy o Rosji – przecież tak nas widzą? Najśmieszniejsze jest to, że ludzie w Europie rozumieją, że się z nich śmiejemy", powiedział Iljicz (Prusikin).

Thrashowe teledyski zbierają miliony odtworzeń, stając się wirusem. Są tam Matrioszki, niedźwiedzie, bałałajka, częste nawiązania do czasów ZSRR i kpiny z polityków! "Nie zainwestowaliśmy ani grosza w promowanie siebie", - wyznał Prusikin.

 

Tak więc sama grupa pojawiła się przez przypadek. Ilya i jego towarzysze zostali zaproszeni do występu dla popularnego południowoafrykańskiego zespołu Die Antwoord. W ciągu miesiąca musieli napisać sześć piosenek i nakręcić teledysk. Oni to zrobili. Efekt był zdumiewający i od tamtego momentu, ich kariera rosła w górę z oszałamiającą prędkością.

 

Polina Ramnionak

Źródło: https://www.kp.ru/putevoditel/razvlecheniya/evrovidenie-2020-kto-poedet-ot-rossii/

Państwo: 

Komentarze

Strony

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
6 + 10 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.