Moskiewskie szkoły poprawiły pozycję w międzynarodowym rankingu edukacji. Według poziomu dotyczącego umiejętności czytania stołeczne szkoły zajęły trzecie miejsce, poprawiając pozycję o trzy pozycje. W matematycznych umiejętnościach Moskwa znajduje się na piątym miejscu, a przyrodniczej szóste miejsce.

"W Moskwie z 2011 roku została przeprowadzona reforma i modernizacja edukacji. Podstawą tej reformy przyjęto podejście, w którym w systemie edukacji głównym jest uczeń. Szkoły muszą konkurować na ucznia. W pierwszej kolejności to było spowodowane przejście na normatywne finansowanie wszystkich szkół. Przy tym finansowanie na jednego ucznia wszystkie szkoły zaczęli otrzymywać takie samo. Czyli został obrany kurs na to, aby tworzyć równe szanse w każdej szkole dawać jakościowe wykształcenie" – powiedział zastępca burmistrza Moskwy ds. rozwoju społecznego Anastasija Rakova.

Wcześniej różnica między szkołami w zakresie finansowania wynosiła 3-5 razy, teraz pojawił się dla wszystkich jednolity standard – do 160 tys. rubli na ucznia w roku dostaje każda szkoła. Pojawił się ranking szkół, które pozwalają otrzymywać coroczne dodatkowe zachęty.

Wcześniej w stolicy, były cztery tysiące szkół i 11% uczniów zdawało Egzamin państwowy doskonale. Teraz tak zwane małe szkoły połączyły się, czyli zmniejszyły administracyjne kadry, ale rozszerzyły możliwości edukacyjne, teraz szkół jest 537 i połowa uczniów zdaje Egzamin państwowy doskonale.

 

Agnieszka Pańko

Źródło: m24.ru

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
13 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.