Gleb Woronow - to 15-letni uczeń z Dudinki. Młody naukowiec posiada już własny patent na wynalazek pod nazwą "magnetyczno - lewitacyjna mydelniczka". Patent ten daje młodemu utalentowanemu chłopcu prawo do uruchomienia produkcji przemysłowej urządzenia i zarabiania na tym pieniędzy. Musi jeszcze znaleźć inwestora, który go wesprze w kwestii kapitału startowego. Kto wie, może już wkrótce w każdym domu pojawi się jego prosta, ale zarazem użyteczna mydelniczka.

Gleb od dawna fascynuje się wynalazkami i sam nawet nie pamięta, od kiedy zaczęły przychodzić mu do głowy różne pomysły z tym związane. Zazwyczaj konstruował rzeczy pomocne przy wykonywaniu różnych drobnych czynności. W wieku13 lat postanowił zrobić mydelniczkę, dzięki której mydło nie przyklejałoby się do powierzchni.

- Pomyślałem sobie: a może by tak zrobić coś, by mydło nie dotykało powierzchni? Najlepszym rozwiązaniem okazała się tu lewitacja magnetyczna. Chłopiec w ciągu kilku minut naszkicował rysunek, żeby to zobrazować. Przez dwa tygodnie szukał materiałów do swej konstrukcji. Z pomocą przyszły LEGO i "Nauka magnesów", - powiedział Gleb.

A oto sam wynalazek.

I nie ma tu żadnej magii - to tylko nauka. Wynalazek składa się z dwóch magnesów. Jeden pierścień jest wstawiony w kawałek mydła (mydło musi mieć otwór przelotowy). Drugi magnes leży w podstawce. Jednoimienne bieguny nie pozwalają, by mydło spadło i utrzymują je w powietrzu.

- Chcę wyrazić wdzięczność firmie "Nornikiel", dzięki której złożyłem wniosek na patent. Dziękuję również moim rodzicom, którzy wspierają mnie we wszystkich moich przedsięwzięciach, a w szczególności mojemu tacie. Jest to dla mnie wielki krok i nie zamierzam na tym poprzestawać - dodał Gleb Woronow.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://www.kp.ru/daily/26959.4/4012391

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
14 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.