Zgodnie z postanowieniem prezydenta Rosji, zwycięzcy i laureaci międzynarodowych olimpiad w zakresie przedmiotów ogólnokształcących, a także ich nauczyciele, będą otrzymywać nagrody finansowe.

Corocznie będą one wręczane członkom reprezentacji szkolnych Federacji Rosyjskiej i ich opiekunom. Za złoty medal, zdobyty w olimpiadach międzynarodowych, przewidywane są nagrody w wysokości 1 mln rubli, za srebrny medal – 500 tys. rubli, za medal brązowy– 400 tys. rubli.

Nauczyciele, którzy w skuteczny sposób przygotowali zespół uczniów do konkursu, zgodnie z dekretem, będą otrzymywać nagrody równoważne wartości wynagrodzeń, przeznaczonych dla ich podopiecznych.

Jest jednak warunek odnośnie przeznaczenia wygranych pieniędzy przez zwycięzców olimpiad. W pierwszej kolejności środki finansowe powinny być ukierunkowane „na zaspokojenie potrzeb w zakresie edukacji, zapewnienia odpoczynku i regeneracji sił, a także innych potrzeb, związanych z rozwojem i samorealizacją".

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://www.mk.ru/social/2019/03/21/putin-poruchil-nagrazhdat-pobediteley-shkolnykh-olimpiad-millionom-rubley.html

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez generic cialis ... (niezweryfikowany) w

cialis cost

Strony

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
5 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.