Rospotrebnadzor (Federalna Służba Nadzoru Ochrony Praw Konsumentów i Dobrobytu Ludzi) otrzymała skargi od Rosjan w sprawie wyników testów na koronawirusa – po przeprowadzeniu testów wyniki badań nie są przekazywane do bazy danych portalu usług publicznych. Szefowa Rospotrebnadzor, Anna Popova skomentowała, że taka odmowa przekazania danych jest niedopuszczalna.

„Jeśli mówimy o skargach, to są to skargi na odmowy przekazywania danych, co jest absolutnie niedopuszczalne” – powiedziała Popowa na posiedzeniu Prezydium Rady Koordynacyjnej do Walki z Koronawirusem.

Jak podaje rosyjska międzynarodowa agencja informacyjna RIA Novosti, minister przedstawił dwie propozycje w tym zakresie. Pierwsza z nich to dogłębne zbadanie ram regulacyjnych dotyczących transmisji danych i wprowadzenie niezbędnych zmian. Popova zwróciła się do premiera Michaiła Miszustina o zapewnienie przyjęcia odpowiedniej rezolucji.

Druga propozycja to, aby przy udziale Ministerstwa Cyfryzacji w największym stopniu upublicznić informacje o laboratoriach, które są podłączone i przekazują dane do bazy danych jednolitego portalu usług publicznych (UPGU). „Ludzie mogliby nawigować i otrzymywać wyniki na ich osobiste konto” wyjaśniła Popova.

Ponadto, agencja prowadzi negocjacje z Yandexem w celu zapewnienia, aby dane przekazane UPGU na temat statusu koronawirusowego u obywateli w laboratorium były wyświetlane na mapie w usługach nawigacyjnych rosyjskiej wyszukiwarki.

 

Tłumaczenie: Urszula Modrzejewska

Źródło: https://www.vesti.ru/hitech/article/2586132

Państwo: 
Dział: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
10 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.