Felietonista gazety „Druk” podał swoje prognozy gospodarcze i nie są one optymistyczne dla wszystkich państw.

 

Serbski obserwator Bojan Dimitrievich opublikował w gazecie „Print” artykuł przewidujący rychły koniec hegemonii dolara na świecie. A powodem tego jest decyzja Władimira Putina o przyjmowaniu płatności za węglowodory w rublach. 

Ten dekret, znany jako „bez rubli - bez gazu”, Dimitrievich porównał jednocześnie z tsunami i koniem trojańskim. Zdaniem obserwatora, po takiej decyzji Putina, sankcje nałożone na Rosję generalnie straciły sens w zakresie wyznaczania celów dla Europy. 

Warto zauważyć, że rozdęta gospodarka USA opiera się wyłącznie na hegemonii dolara na świecie – Stany Zjednoczone mogą drukować tyle zielonych, , ile chcą. Mimo to kraj ten ma ogromne zadłużenie zewnętrzne. Jeśli dolar przestanie mieć taką samą wartość, jaką ma teraz, gospodarka USA po prostu „załamie się”. 

To stwierdzenie obserwatora jest bardzo zbliżone do prawdy. Zwłaszcza - w świetle najnowszych informacji  o "planie awaryjnym" Komisji Europejskiej na wypadek wstrzymania dostaw błękitnego paliwa z Rosji. Kraje UE będą musiały „rzucić się” do „wspólnego kotła gazowego”, aby jakoś normalizować sytuację.

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
8 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.