Dwóch z pracowników opieki zdrowotnej nie żyje, a jeden pozostaje w szpitalu.

Wszystkie trzy incydenty, które są badane przez rosyjskie organy ścigania, doprowadziły do ​​intensywnego dysputy w rosyjskiej prasie i mediach społecznościowych.

Alexander Shulepov, lekarz pogotowia ratunkowego w Woroneżu, metropolii około 320 mil na południe od Moskwy, znajduje się w trudnej sytuacji po wypadnięciu z okna szpitala w sobotę. Lokalna telewizja państwowa, powołując się na regionalnych konsultantów ds. Zdrowia, wspomniała, że ​​wypadł z okna drugiego piętra szpitala Novousmanskaya - miejsca, w którym pracował i otrzymywał lekarstwo po uzyskaniu pozytywnego testu na koronawirusa.

Shulepov został hospitalizowany z powodu koronawirusa 22 kwietnia, tego samego dnia, w którym on i jego kolega Aleksander Kosyakin opublikowali wideo w Internecie, mówiąc, że Shulepov został zmuszony do kontynuowania pracy uzyskaniu pozytywnego testu na koronawirusa.

Kosyakin wcześniej krytykował administrację szpitala niedobory w środkach ochrony w mediach społecznościowych i został przesłuchany przez policję za rzekome rozpowszechnianie fałszywych informacji.

Kosyakin potwierdził te dane w wywyadzie dla CNN.

„[Shulepov] „Czuł się dobrze, przygotowywał się do wypisania ze szpitala… i nagle to się stało, nie jest jasne dlaczego i po co, tak wiele pytań, na które nie mam odpowiedzi”.

Policja nie odpowiedziała na prośbę CNN o komentarz.

Rzecznik szpitala Novousmanskaya wspomniał w komunikacie prasowym, że Shulepov odwołany z pracy, gdy tylko dowiedziano się o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Został hospitalizowany na oddziale chorób zakaźnych.

Trzy dni później Shulepov wycofał swoje wcześniejsze wypowiedzi, mówiąc, że w swoim filmie z Kosyakinem „był przytłoczony emocjami”. Drugie nagranie Shulepova przedstawiało Igora Potanin, ordynatora ze szpitala Nowousmanskaya, który wspomniał, że jego pracownicy medyczni mają wystarczające narzędzia ochronne.

„Rozmawiałem o tym z pracownikami oddziału: nie pozwolę, aby ktokolwiek poszedł do pacjentów ambulatoryjnych, hospitalizowanych jeśli nie mamy wystarczających środków ochrony.Powiedziałem im, że pójdę tam sam w takiej sytuacji”, wspomniał Potanin.

Shulepov był trzecim pracownikiem w Rosji, który wypadł z okna dwa tygodnie wcześniej.

1 maja Elena Nepomnyashchaya, ordynator szpitala w syberyjskiej metropolii Krasnojarsk, zmarła po spędzeniu tygodnia na intensywnej opiece.

Lokalna stacja telewizyjna TVK Krasnojarsk poinformowała o tym, że Nepomnyashchaya rzekomo wypadła z okna podczas spotkania z regionalnymi konsultantami ds. Zdrowia, podczas którego rozmawiali o przekształceniu kliniki w ośrodek walki z koronawirusem.

Doniesiono, że Nepomnyashchaya sprzeciwiała się tym modyfikacjom z powodu braku wyposażenia ochronnego w szpitalu. Regionalny departament Ministerstwa Zdrowia zaprzeczył zarzutom zawartym w komunikacie prasowym, twierdząc, że szpital znajduje się w „rezerwie” dla osób cierpiących na koronawirusa, a jego pracownicy zostali przeszkoleni i przygotowani. Szpital nie odpowiedział na prośby CNN o komentarz.

24 kwietnia Natalia Lebiediewa, szef pogotowia ratunkowego w Star City, głównej bazie szkoleniowej rosyjskich kosmonautów, zmarła po upadku w szpitalu.

Szpital Federalnej Agencji Biomedycznej twierdzi, że zajął się nią w związku z podejrzeniem koronawirusa. Opublikowano komunikat prasowy, mówiący, że „tragiczny wypadek” miał miejsce, ale bez podawania szczegółów. Szpital nie odpowiedział na prośbę CNN o komentarz.

W oświadczeniu szpital wspomniał: „Była prawdziwą profesjonalistką w swojej dziedzinie, codziennie ratując ludzkie życie!”

 

Tłumaczenie: Ewelina Cendrowska

Źródło: CNN

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.