Sportowy Sąd Arbitrażowy w Lozannie zakazał prezydentowi Rosji, członkom rządu i parlamentu, oraz administracji prezydenta udziału w Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich do końca 2022 roku.

Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS) zakazał czołowym rosyjskim urzędnikom w ciągu najbliższych dwóch lat — do 16 grudnia 2022 roku — odwiedzać mistrzostwa świata, Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie. Zgodnie z postanowieniem sądu w Lozannie ogłoszonym 17 grudnia, zakaz dotyczy prezydenta Rosji, wszystkich członków rządu, w tym wiceministrów, a także deputowanych do Dumy Państwowej Rosji i członków Rady Federacji. Ponadto na liście znajdują się szefowie organizacji państwowych i ich zastępcy, pracownicy Komitetu Śledczego Rosji oraz administracja prezydenta.

 

CAS złagodził karę WADA

Zgodnie z decyzją CAS rosyjscy sportowcy nie będą mogli uczestniczyć w międzynarodowych zawodach pod narodową flagą do 16 grudnia 2022 roku, w tym w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku, Zimowych Igrzyskach w Pekinie w 2022 roku, a także w jakichkolwiek mistrzostwach świata. Rosja ma również zakaz ubiegania się o organizację światowych wydarzeń sportowych przez dwa lata.

Jednocześnie Rosjanie mogą uczestniczyć w zawodach pod neutralną flagą na kolejnych dwóch Igrzyskach Olimpijskich, a także mistrzostwach świata FIFA w Katarze w 2022 roku, jeśli ich testy antydopingowe wykażą negatywny wynik. Tym samym Sportowy Sąd Arbitrażowy złagodził karę komitetu wykonawczego Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), która w grudniu 2019 roku zawiesiła na cztery lata udział Rosji w najważniejszych międzynarodowych zawodach.

W 2019 roku WADA znalazła udowodnione manipulacje przy przeniesionej do niej bazie danych Moskiewskiego Laboratorium Antydopingowego. Zawierała informacje o wynikach testów antydopingowych rosyjskich sportowców uzyskanych od stycznia 2012 do sierpnia 2015 roku. Rosja pod koniec 2019 roku poinformowała WADA, że nie zgadza się z sankcjami nałożonymi na sportowców. W styczniu 2020 roku agencja złożyła oficjalne pismo strony rosyjskiej do sądu w Lozannie.

 

Autor:

Mikhail Panasenkov

Źródło:

www.dw.com/ru

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
2 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.