W piątek, 11 grudnia, przy budynku siedziby Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) w miejscowości Uczkeken w Karaczajo-Czerkiesji doszło do wybuchu.

Administracja miejscowości Uczkeken potwierdziła rosyjskiej służbie BBC, że doszło do sytuacji nadzwyczajnej, odmawiając podania szczegółów. Wydziały lokalne FSB i MSW nie odpowiadały na wezwania.

Później informację o wybuchu potwierdził Narodowy komitet antyterrorystyczny (NAK).

"Dzisiaj, 11 grudnia, około godziny 12, w miejscowości Uczkeken w Republice Karaczajsko-Czerkieskiej, udaremniono próbę włamania się na terytorium, gdzie organy ścigania prowadziły działania operacyjno-rozpoznawcze. Podczas próby aresztowania przestępcy wysadził się w powietrze", — zaznaczono w komunikacie MSW.

"W wyniku zamachu sześciu funkcjonariuszy organów ścigania zostało lekko rannych. Zapewniono im niezbędną pomoc medyczną. Nie ma rannych cywilów", — poinformował NAK.

Wcześniej źródło anonimowe agencji Interfax podało, że otrzymano informację o wybuchu przy wejściu do siedziby FSB. "Według wstępnych danych mężczyzna podzielał poglądy ekstremistycznych grup i "bandyckich podziemi". Przed wybuchem podszedł z okrzykami "Allahu Akbar" do grupy funkcjonariuszy organów ścigania przy wejściu do budynku siedziby FSB i wysadził się w powietrze", — poinformował Interfax, powołując się na anonimowe źródło.

Jak wyjaśnia inne źródło agencji, obok siedziby FSB były dwa wybuchy, a nie jeden. "Według wstępnych danych rano usłyszeliśmy pierwszy wybuch — odpalił niezidentyfikowany ładunek wybuchowy małej mocy, nikt nie został ranny. Wtedy do pracującej na miejscu grupy funkcjonariuszy organów ścigania podbiegł mężczyzna, który wysadził się w powietrze”, — powiedział.

 

Autor:

Mikhail Panasenkov

Źrodło:

ww.bbc.com

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
14 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.