Fot. Unsplash.com⠀

Werdykt dla Aleksieja Nawalnego, czyli kara pozbawienia wolności na 3,5 roku w sprawie finansowej z 2014 roku, to jest werdykt dla wszystkich Rosjan w sprawie praw człowieka, demokracji, wolności słowa, zmiany władzy i sprawiedliwości. A jednocześnie werdykt partii rządzącej i stojącego na jej czele tyrana. To nie jest wybaczone ani zapomniane.

Wśród obywateli rosyjskich ukształtował się nowy trend na bycie „apolitycznym”. W tak niespokojnych czasach marszów i strajków przeciwko obecnemu rządowi, ci, którzy są po drugiej stronie konfliktu politycznego, próbują powiedzieć, że nie są po stronie władz, ale też nie po stronie Nawalnego. Martwią się jedynieo Rosji, o jej przyszłość, o demokracji w kraju i o sprawiedliwość społeczną. ⠀

Jeśli jednak rosyjskiemu obywatelowi jest obojętna próba zamordowania politycznego przeciwnika Putina lub odmowa wszczęcia śledztwa w sprawie zatrucia Nawalnego, absurdalna i nieważna decyzja sądu, jeśli są mu obojętne aresztowania i rewizji zwolenników opozycji, możemy stwierdzić, że taki obywatel jest obojętny na podstawowe prawa człowieka. Prawo do życia, wolności, opinii i wypowiedzi. A jeśli dziś Rosjanin jest obojętny na prawa człowieka, to nie opowiada się za sprawiedliwością.

Ponieważ...

SPRAWIEDLIWOŚĆ SŁUŻY DLA WSZYSTKICH, A JEŻELI NIE, TO NIE JEST TO SPRAWIEDLIWOŚĆ!

Dlaczego społeczność w Rosji jest agitowana przeciwko Nawalnemu, opozycji i protestów przez państwo i jak działają polityczni stratedzy? Wszystko jest bardzo podobne do zasobów marketingowych, tylko że w najczarniejszym i najbardziej nieuczciwym ich zastosowaniu. ⠀⠀⠀

• przejście przez ból ⠀

• oczernianie przeciwnika ⠀

• zejście wyzwalaczy emocjonalnych ⠀

• formowanie potrzeb ⠀

Człowiek zostaje złapany w pułapkę ostrożnie zastawioną przez Kreml. Jak kupuje się blogerów i celebrytów, których „opinie” są następnie rozpowszechniane przez zwykłych ludzi w komentarzach pod każdym wpisem politycznym? Przeanalizujemy wszystkie najbardziej popularne narzędzia kremlowskiej propagandy.

Pierwszy postulat władzy rządzącej „w latach 90 było gorzej” - najważniejsza horror-historia Putina. Tylko te opowieści nadają się jedynie dla amatorów, w stylu zadań fizyki szkoły podstawowej, gdzie nie są brane pod uwagę ani opór powietrza, ani tarcie, ani inne czynniki krytyczne dla obiektywnej rzeczywistości. Nie zapominajmy o globalnym wzroście gospodarczym, który dotknął nawet biedne kraje. Na Filipinach też żyją lepiej niż w latach 90., czy powinniśmy podziękować Putinowi? Indie i Chiny podniosły się z kolan. Dzięki rozwojowi nauki i technologii wzrósł standard życia, wszelkie technologie stały się wielokrotnie tańsze. Dzięki dostępności Internetu edukacja stała się dostępna, jeśli chcesz, możesz nawet opanować dowolny zawód za darmo. i nie ma w tym żadnej zasługi dla Prezydenta Rosji.

Nie zapominajmy, że Niemcy, które zostały zbombardowane w atomy po drugiej wojnie światowej, są obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych krajów na świecie, a obywatele Rosji, którzy rzekomo zniszczyli faszyzm, mogą zarobić na życie 155 euro na miesiąc w 2021 r. W 2013 r. to było 121 euro, i to jest „wielki” wzrost. Nie bierzemy pod uwagę katastrofalnego wzrostu cen, przez co ten wzrost zamienia się w spadek.

Z powodu „wielkiej i strasznej” polityki zagranicznej Prezydenta, zwykłe obywatele mają te wszystkie sankcje z Europy, a ich pętla z każdym rokiem się zaciska.

Drugim argumentem, który pozwala władzom na krytykowanie protestów jest pandemia.

Kiedy głosowano nad poprawkami u szczytu pandemii, zwolennicy Putina nie byli tym zakłopotani. Ani trochę. Parady zwycięstwa, święta kościelne? Nie ma pandemii. Sprzeciw społeczny? Uh, infekcja się rozprzestrzenia.

Popularna też opinia, która jest bardzo rozpowszechniana wśród obywateli rosyjskich.

NICZEGO NIE ZMIENIMY - to idea, do której dążą ci, którzy rozumieją, że na pewno nie będą wspierać obecnego rządu, ale rozpaczają, przestają wierzyć w zmianę i poddają się.

Po rewolucji sytuacja się pogorszy

W takiej manipulacji zwykle wymienia „plusy” życia w Rosji. Bezpłatna medycyna i edukacja, wspaniała kultura, język, tradycje. tylko w wielkim rosyjskim dziedzictwie nie ma ani jednej zasługi dla władzy. Medycyna, edukacja i inne podstawowe dobra społeczne wcale nie są darmowe. Rosjanom trzeba wykorzenić tę konstrukcję z własnego przemówienia i myślenia. Za wszystkie te dobra zapłacili bez ich aktywnej zgody. Chcesz się leczyć w dobrej klinice, z dobrymi lekarzami? Najpierw oddaj hołd skarbowi OMSK (obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne), a następnie zapłać za własne leczenie. Jeśli jesteś traktowany za gotówkę, płacisz DWUKROTNIE. Brak wystarczających budżetowych miejsc w edukacji. Studiujesz kontraktowo? Bądź miły, zapłać najpierw za tanie miejsce dla kogoś, a potem za własne.

Rosja bez sztywnej ręki się ugnie

Cóż, po prostu klasyczna przemoc. Sztywna ręka odsłonięta tytanową tarczą jest tak naprawdę domowym bokserem i wykorzystuje przeciwko nam całą swoją siłę. Dusi kraj, co roku zwiększając swoją przyczepność.

Nadiia Honcharenko

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
6 + 14 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.