- Żadnych decyzji o zmianie daty lub formy Parady Zwycięstwa nie ma. Przygotowanie do jej przeprowadzenia idzie zgodnie z planem - cytuje słowa Konaszenki portal interfaks.ru.

Rzecznik tegoż ministerstwa podkreślił, że wszyscy uczestnicy defilady są poddawani bezprecedensowej profilaktyce, aby nie doszło do zakażenia wirusem COVID-19. W ramach przeciwdziałaniu zakażenia u każdego mierzy się temperaturę kilka razy w dzień, a w miejscach gdzie przebywają robi się regularną dezynfekcję. Rzecznik dodał, że 1 kwietnia była przeprowadzona kolejna próba.

Tą samą informację powiedział wcześniej rzecznik prasowy prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow.

Jubileusz Zwycięstwa Wielkiej Wojny Ojczyźnianej[1]

Parada z okazji 75 rocznicy Wielkiego Zwycięstwa będzie robiona na dużą skalę. Odbędzie się 9 maja 2020 roku w stolicy. Minister obrony Federacji Rosyjskiej, Sergiej Szojgu, zapowiedział, że na defiladzie będzie obecnych 15 tysięcy uczestników i zostanie pokazane prawie 400 jednostek sprzętu naziemnego i lotniczego.

Z okazji święta zostało zaproszonych szereg działaczy politycznych: sekretarza generalnego ONZ - Antonio Guterresa oraz premierów: japońskiego -Shinzo Abe, węgierskiego - Viktora Orbana i brytyjskiego - Borisa Johnsona i innych.

 

 

Autor     – R. Zubkow

Tłumacz – A. Bruździńska

Źródło     – https://vm.ru/news/790870-minoborony-podgotovka-k-provedeniyu-parada-pobedy-idet...[1] Tak w Rosji jest nazywana II wojna światowa. Obejmuje lata od ataku Niemiec na ZSRR do zwycięstwa (1941-45). Data zakończenia II wojny światowej (9 maja) jest jednym z ważniejszych świąt w tym kraju. Z tej okazji w Moskwie odbywa się corocznie bardzo popularna defilada, gdzie są pokazywane uzbrojenia wojskowe. Oprócz tego są także tańce i festiwale w różnych częściach miasta. (przyp. tłum.)

 

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez Tomasz (niezweryfikowany) w

<p>Spodobał mi się ten artykuł. Wszystko bardzo dobrze opisane, tak dalej.</p>

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 11 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.