W walce z koronawirusem Władimir Putin zamknął granice, wprowadził stan wyjątkowy i zakazał wychodzić z domów. Równocześnie nakazał wyprowadzić z koszar czołgi. Co miałyby robić pancerne zagony podczas epidemii? Rosjanie mają jeden cel - pragną znów wygrać czołgowy biathlon.

Można powiedzieć, że wirus wirusem, ale jakieś priorytety są. We wszystkich batalionach pancernych trwają eliminacje czołgowego biathlonu – najważniejszej w ostatnich latach imprezy militarnej w Rosji.

Pierwsze zawody rozegrano w 2013 roku. Podczas finału wystąpiły załogi z Armenii, Białorusi, Rosji i Kazachstanu, występujące na czołgach T-72.

Zmagania pancerniaków obserwowały 3 tysiące widzów, a zwycięska załoga z Rosji, w nagrodę otrzymała samochody osobowe.

Rok później w finałach wystąpiły zespoły z 12 krajów, a zawody zyskiwały coraz szerszą rzeszę fanów – ich przebieg transmitowała państwowa telewizja.

Wówczas do finałów wprowadzono kolejne rundy, aby zawody były bardziej atrakcyjne. Każda z załóg musiała pokonać trasę o długości 6 km, strzelając do celów imitujących przeciwnika. W przypadku pudła, czołg musiał pokonać karne okrążenie.

Nim załogi trafią do międzynarodowych finałów, odbywają się krajowe eliminacje. Najpierw w batalionach, potem w dywizjach, na końcu w okręgach wojskowych. Najlepsza załoga otrzymuje prawo walki w wielkim finale.

Podczas eliminacji załogi muszą pokonać trasę o długości 10 kilometrów i niszczyć wyznaczone cele, oddalone od trasy na dystansie od 900 do 2000 metrów. W przypadku „pudła”, załoga pokonuje karne okrążenie o długości 500 metrów.

Obecnie trwają eliminacje w, graniczącym z Chinami, Kraju Zabajkalskim, Jest to już runda finałowa w okręgu. O krajowy finał rywalizują najlepsze załogi z dalekiego wschodu Rosji. Wirus im niestraszny. W końcu walczą o kilkanaście tysięcy rubli i samochód!

Źródło: Interia

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 11 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.