Oczekuje się, że prezydent Rosji Władimir Putin wyda w przyszłym tygodniu nowe oświadczenia na temat rozwoju sytuacji z koronawirusem i związanych z nim ograniczeń. Stwierdził to rzecznik prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow w wywiadzie dla programu "Moskwa. Kreml. Putin" na kanale telewizyjnym "Rossija 1".

"Myślę, że w tym tygodniu usłyszymy nowe oświadczenia głowy państwa oceniające dalsze perspektywy" - powiedział rzecznik Kremla.

Podkreślił jednak, że "można z całą pewnością stwierdzić, że wyjście z obecnej sytuacji będzie przebiegać stopniowo" dodając, że "to podejście etapowe musi jeszcze zostać dopracowane".

Ze względu na sytuację z koronawirusem w Rosji do 30 kwietnia obowiązuje okres dni wolnych od pracy. W poszczególnych regionach Rosji wprowadzono różne środki mające na celu odizolowanie obywateli, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji.

Według danych centrali operacyjnej ds. walki z COVID-19 w Rosji odnotowano 80,949 przypadków infekcji, 6767 osób wyzdrowiało, a 747 zmarło. Rząd rosyjski uruchomił stronę стопкоронавирус.рф, aby informować o sytuacji w kraju.

 

Tłumacz: Piotr Kosakowski

Źródło: https://tass.ru/politika/8338237

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
14 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.