Premier Rosji Michaił Miszustin przedłużył ograniczenia dotyczące wpuszczania cudzoziemców do kraju, dopóki sytuacja z koronawirusem nie ustabilizuje się, a zagraniczni specjaliści od obsługi importowanego sprzętu będą mogli przyjeżdżać do kraju.

"Do 30 kwietnia włącznie, cudzoziemcy mają zakaz wjazdu do naszego kraju. Podpisałem dekret rządowy, aby wydłużyć ten okres do czasu zakończenia walki z infekcją i poprawy sytuacji epidemiologicznej" - powiedział Miszustin na posiedzeniu prezydium rady koordynacyjnej do walki z koronawirusem w środę.

Dodał jednak, że "w przypadku niektórych obywateli zagranicznych ograniczenia dotyczące wjazdu zostaną zniesione". Dotyczy to również specjalistów, którzy przeprowadzają regulację i konserwację importowanego sprzętu. Te działania powinny zmniejszyć negatywny wpływ ograniczeń na działalność rosyjskiego przemysłu, w tym produkcję sprzętu do walki z koronawirusem.

Przewodniczący rządu podkreślił, że nie można jeszcze podać dokładnej daty zniesienia ograniczeń nałożonych z powodu koronawirusa, w tym ograniczeń dotyczących przekraczania granicy Federacji Rosyjskiej.

Wjazd cudzoziemców i osób nie posiadających obywatelstwa do Rosji ze względu na sytuację z koronawirusem został ograniczony 18 marca.

Tłumacz: Piotr Kosakowski

Źródło: https://www.interfax.ru/russia/706610

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
17 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.