W środę despota Kremla podpisał dekret ułatwiający obywatelom Ukrainy uzyskanie rosyjskich paszportów. Dotyczy to regionów Chersoń i Zaporoże.

 

Cel: Jak najwięcej obywateli powinno zostać tam Rosjanami. Ułatwiłoby to również uzasadnienie późniejszej aneksji. Scenariusz jest dobrze znany: Putin rozdawał także rosyjskie paszporty w pseudorepublikach Ługańska i Doniecka, które później zostały uznane za niepodległe i uzasadnił wojnę tym, że musi tam chronić Rosjan.

 

Ale dekret stwierdza, że ​​naturalizacja będzie łatwiejsza „ze względów humanitarnych”. Ustawa, która dziś weszła w życie, jest przedłużeniem dekretu nr 183 z dnia 24 kwietnia 2019 r., który został podpisany trzy lata temu dla regionów Donbasu: Ługańska i Doniecka. Chodzi o „określenie kategorii osób uprawnionych do ubiegania się o obywatelstwo Federacji Rosyjskiej w sposób uproszczony, w celach humanitarnych”.

W ust. 1 podpisanego obecnie dekretu słowa „na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej lub Ługańskiej Republiki Ludowej” zastępuje się słowami „na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej, Ługańskiej Republiki Ludowej, obwodu zaporoskiego Ukrainy lub obwodu chersońskiego Ukrainy”.

 

Po podpisaniu przez Putina dekret wszedł w życie bezpośrednio w środę.

Władimir Putin podpisał w środę dekret o uproszczonym „przyjęciu obywatelstwa Federacji Rosyjskiej” dla obywateli Chersoniu i Zaporożu

Zgodnie z logiką kremlowskiego tyrana Putina, jego brutalna armia rosyjska na Ukrainie „wyzwala” obszary, które faktycznie należą do Rosji. Dlatego zgodnie z wolą Kremla mieszkańcy okupowanych miast również powinni mieć możliwość zostania obywatelami Rosji.

 

Wątpliwe jest, czy zawsze dzieje się to dobrowolnie, ponieważ w ostatnich tygodniach coraz częściej pojawiają się doniesienia o porwaniach Ukraińców do Rosji i konfiskowaniu ich ukraińskich paszportów. Na pograniczu rosyjsko-ukraińskim bardzo łatwo było też „wymienić” paszport na obywatelstwo rosyjskie

Po rozpoczęciu wojny Putina z Ukrainą dyktator przeżywał kolejne niepowodzenia: prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (44) jest mocniej w siodle niż przed wybuchem wojny. Ukraina jest teraz bardziej zjednoczona niż kiedykolwiek – Putin de facto zjednoczył kraj, stworzył wspólną tożsamość: bycie Ukraińcem oznacza bycie przeciwko Putinowi.

W tym samym czasie Putin stworzył sojusz przeciwko sobie: UE, NATO, cały Zachód jest przeciw dyktatorowi, powoli zaczyna dostarczać broń, przyjmuje sankcje – Szwecja i Finlandia chcą wstąpić do NATO.

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
12 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.