Rosja, według danych na 1 lipca 2017 r., zajęła trzecie miejsce spośród zagranicznych krajów co do wielkości inwestycji w gospodarkę Ukrainy (4,4 mld USD). - informuje RIA NOVOSTI powołując się na Państwową Służbę Statystyczną Ukrainy.

Największym inwestorem w ukraińską gospodarkę został Cypr z inwestycjami w wysokości 9,9 mld USD (25,5% ogólnej wartości inwestycji), zaś drugie miejsce zajęła Holandia, której inwestycje wynoszą 6,3 mld UDS (16,2 %). W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: Wielka Brytania, Niemcy, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Szwajcaria, Francja, Austria i Luksemburg.

Łącznie w okresie za styczeń-czerwiec 2017 r. w gospodarkę Ukrainy zagraniczni inwestorzy z 75 krajów świata zainwestowali 711,2 milion USD, natomiast według statystyk pod koniec półrocza całkowita wysokość bezpośrednich inwestycji w gospodarkę Ukrainy wyniosła 38,9 mld USD.

16 maja prezydent Ukrainy Piotr Poroszenko podpisał dekret o zakazie dostępu do rosyjskich portali społecznościowych "Vkontakte" i "Odnoklassniki", a także do wszystkich serwisów "Yandex" i Mail.Ru Group.

W połowie marca prezydent Ukrainy wprowadził na rok sankcje przeciwko spółkom-córkom pięciu rosyjskich banków, wśród których znalazł się również Sbierbank. Zostały również objęte zakazem inwestycji na rzecz macierzystych organizacji. Członkowie ukraińskich organizacji nacjonalistycznych domagali się wycofania licencji tych firm, a także zakazu ich działalności w kraju. Radykałowie zablokowali wejścia do organizacji kredytowych i zachęcali do wyciągania środków z banków.

Tłumaczenie: Paulina Machulska

Źródło: Lenta.ru

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
8 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.