Rosyjscy wojskowi przeprowadzili ćwiczenia w zakresie zarządzania Strategicznymi Siłami Jądrowymi, w trakcie których zostały wystrzelone od razu cztery międzykontynentalne pociski balistyczne - poinformowało Ministerstwo Obrony Federecji Rosyjskiej.

Siły bojowe Wojsk Rakietowych Przeznaczenia Strategicznego z Państwowego Badawczego kosmodromu Plesieck wystrzeliły rakietę „Topol” na cel, znajdujący się na poligonie Kura. W tym samym czasie okręt podwodny z napędem jądrowym Floty Oceanu Spokojnego wystrzelił dwie rakiety z akwenu Morza Ochockiego na poligon Czyża (obwód archangielski), a okręt podwodny Floty Północnej z akwenu Morza Barentsa wystrzeił pocisk balistyczny w kierunku poligonu Kura.

W ćwiczeniach uczestniczyły samoloty Tu-160, Tu-95МS i Tu-22M3, które z baz lotniczych Ukrainka, Engels i Szajkowka wystrzeliły pociski manewrujące na cele naziemne na poligonach Kura (Kamczatka), Pemboj (Republika Komi) i Terekta (Kazachstan).

W trakcie manewrów zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia działań sił bojowych Wojsk Rakietowych Przeznaczenia Strategicznego, załogi okrętów podwodnych z napędem jądrowym Floty Morza Północnego i Oceanu Spokojnego, strategicznych samolotów bombowych Sił Powietrzno-Kosmicznych Federacji Rosyjskiej. „Zadania szkoleniowe zostały w pełni wykonane, wszystkie ćwiczebne cele zniszczono” - informuje resort obrony.

Tłumaczenie: Paulina Machulska

Źródło: Lenta.ru

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
14 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.