Prezydent Rosji Władimir Putin poinstruował rząd, aby zapewnił niezbędne wsparcie finansowe budżetom regionalnym w związku z pandemią koronawirusa. Stosowne polecenie znajduje się na liście zaleceń głowy państwa, opublikowanej w piątek po spotkaniu z delegatami w okręgach federalnych 30 marca.

"Rząd Federacji Rosyjskiej zatwierdza i wdraża szereg działań mających na celu zapewnienie stabilności budżetów podmiotów Federacji Rosyjskiej, zapewniając im niezbędne wsparcie finansowe z budżetu federalnego na podstawie oceny rzeczywistej potrzeby dodatkowych środków budżetowych" - czytamy w dokumencie. Termin realizacji ustalony jest na 25 kwietnia, a następnie będzie obowiązywać co każdy miesiąc.

Ponadto, ministrowie zostali poinstruowani, aby rozważyć możliwość skierowania środków, w tym z Funduszu Obowiązkowego Ubezpieczenia Zdrowotnego, na zrekompensowanie budżetom regionalnym wydatków "związanych z zapewnieniem opieki medycznej mieszkańcom innych podmiotów Federacji Rosyjskiej, pacjentom zakażonym koronawirusem, a także kosztów związanych z transportem pacjentów na miejsce leczenia i z powrotem". Sprawozdanie dotyczące tego punktu ma być sporządzone do dnia 15 kwietnia, jak wskazano w postanowieniu.

 

Tłumacz: Piotr Kosakowski

Źródło: https://tass.ru/ekonomika/8208609

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
2 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.