Według szefa Banku Rosji, zwykle gdy jest problem ze spłatą długów państwowych, jest to problem z budżetem, ale Federacja Rosyjska nie ma takich problemów.

Federacja Rosyjska ma wszelkie umiejętności i możliwości spłaty swoich długów zagranicznych. O tym poinformowała podczas konferencji prasowej szefowa Banku Rosji Elwira Nabiullina.

„Z punktu widzenia zasobów finansowych mamy wszelkie możliwości i umiejętności. Jest też chęć zapłaty. Ministerstwo Finansów pokazało różne możliwości” – powiedziała szefowa Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej.

Według Nabiulliny problem jest związany z trudnościami technicznymi w spłacie długu państwowego w walutach obcych przy ograniczeniu międzynarodowych operacji bankowych. Jednocześnie, zdaniem szefowej Banku Rosji, zwykle, gdy pojawia się problem ze spłatą długów państwowych, jest to problem z budżetem, a Federacja Rosyjska nie ma takich problemów.

Wcześniej minister finansów Federacji Rosyjskiej Anton Siluanov poinformował, że Federacja Rosyjska zamierza rozliczyć się z posiadaczami rosyjskich euroobligacji dzięki mechanizmowi podobnemu do systemu płatności za gaz w rublach. Według szefa resortu system będzie działał podobnie do mechanizmu – tylko „w odwrotnej kolejności” – który już obowiązuje przy płatnościach za gaz w rublach.

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.