Na budowę stadionu "Zenit-Arena", znajdującego się na wyspie Krestovsky Ostrov w Petersburgu potrzeba jeszcze 300 milionów rubli. O tym w środę, 15 listopada, poinformował „Piąty kanał”.

Taka kwota jest potrzebna do zdemontowania centrum multimedialnego, które stoi na drodze do wybudowania boiska do piłki nożnej. O tym, kto przeznaczy brakującą sumę, nie poinformowano.

5 września Komitet Organizacyjny Mistrzostw Świata w 2018 roku zgłosił potrzebę na 400 mln na przeniesienie centrum multimedialnego. Wtedy szef organizacji Aleksiej Sorokin stwierdził, że pieniądze zostaną przeznaczone z budżetu miasta Sankt-Petersburga.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2018 roku odbędą się w okresie od 14 czerwca do 15 lipca na 12 stadionach w 11 miastach w Rosji: w Moskwie, Kaliningradzie, St. Petersburgu, Wołgogradzie, Kazaniu, Niżnym Nowogrodzie, Samarze, Saransku, Rostowie nad Donem, Soczi i Jekaterynburgu.

Budowa „Zenit-Areny" rozpoczęła się w 2007 roku. Od tego czasu koszt prac wielokrotnie się powiększył, a terminy oddania były przenoszone. Na stadionie odbędą się mecze MŚ w 2018.

Tłumaczenie: Paulina Machulska

Źródło: Lenta.ru

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
4 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.