Naukowy bestseller o stosunkach rosyjsko-chińskich od teraz w wolnym dostępie

Zajawka: 
Książka „Niedźwiedź w cieniu smoka. Rosja-Chiny 1991-2014” dr. Michała Lubiny przeszła do wolnego dostępu. To znaczy, że została w całości udostępniona w Internecie i można ją od teraz pobrać za darmo. Jest to rezultat porozumienia podpisanego przez Uniwersytet Jagielloński z wydawnictwem Księgarnia Akademicka.

„Opora Rosji” zwróciła się do Ministerstwa Finansów o wstrzymanie się z powrotem podatku

Zajawka: 
Stowarzyszenie biznesowe „Opora Rosji” zwróciło się do szefa Ministerstwa Finansów Federacji Rosyjskiej Antona Siluanowa, aby nie wprowadzał ponownie podatku od majątku ruchomego, informuje RBK podając jako źródło list prezesa organizacji Aleksandra Kalinina.

Czy Europa jest neutralna? Twórcy rosyjskiej szczepionki Sputnik V domagają się przeprosin

Zajawka: 
Pod koniec zeszłego tygodnia, naukowcy pracujący nad rosyjską wersją szczepionki Sputnik V przeciwko koronawirusowi, zanegowali obiektywność Europejskiej Agencji Leków (EMA). Do zdarzenia doszło to po tym, jak EMA poleciła krajom członkowskim nie dopuszczać Sputnika V do obiegu.

W Czelabińsku wszczęto postępowanie w sprawie korupcji, w którą mógł być zamieszany były wice-mer

Zajawka: 
Wydział Centralnego Rejonu Urzędu Śledczego Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej w Czelabińsku wszczął sprawę karną w związku z nadużyciem uprawnień przez urzędników miejskich (artykuł 286 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej).

Strony

Subskrybuj Rosja