5 lutego młodzi ambasadorzy europejscy (YEA) z Republiki Mołdawii zorganizowali warsztaty nt. ekologicznego stylu życia dla uczniów klas 6 w liceum „George Coșbuc” w mieście Bălți.

 

Podczas wydarzenia około 35 uczestników miało okazję stworzyć różne przedmioty, z których można korzystać na co dzień, a tym samym promować ekologiczny styl życia. Działanie opierało się na koncepcji ponownego użycia w celu zmniejszenia zużycia i odpadów wyrzucanych do środowiska.

 

Dzieci w wieku szkolnym wytwarzały ekologiczne torby z t-shirtów, ekologiczne torby z nici jutowej, kubki na wynos ze słoików i pojemniki na długopisy z puszek. YEA zapewniały wsparcie i pomoc podczas całego procesu, aby zapewnić bezpieczeństwo i rozrywkę.

 

Celem wydarzenia było przybliżenie mołdawskiej młodzieży kultury dokonywania codziennych ekologicznych i zrównoważonych wyborów oraz promowanie myślenia o sposobach ponownego wykorzystania plastiku. Uczestnicy warsztatów omówili także możliwości i środki UE w zakresie ochrony środowiska i rozwiązywania globalnych problemów środowiskowych.

 

Inicjatywa Młodych Ambasadorów Europejskich ma na celu wspieranie współpracy i trwałych powiązań między młodymi ludźmi i organizacjami młodzieżowymi z UE i jej wschodnich krajów partnerskich: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Republiki Mołdowy i Ukrainy.

 

tłumaczenie: Dorota Smoleńska

źródło: https://www.euneighbours.eu/en/east/stay-informed/news/moldova-reuse-better-futu...

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
12 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.