Deputowany Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej, Wiaczesław Nikonow, w mediach powiedział, że „terytorium Kazachstanu – ogromny prezent od Rosji“. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kazachstanu skierowało do przedstawicielstwa Rosji pismo urzędowe z uwagą dotyczącą „zwiększenia liczby prowokacji ze strony niektórych rosyjskich polityków“ w stosunku do kraju.

 

12 grudnia MSZ Kazachstanu wezwał tymczasowego pośrednika w sprawach Federacji Rosyjskiej, Aleksandra Komarowa, ze względu na wypowiedź prezesa komitetu Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej ds. edukacji i nauki, Wiaczesława Nikonowa, w której mówi „terytorium Kazachstanu — to ogromny prezent od Rosji“.

 

Rosyjskiemu dyplomacie została wysłana nota z pozycją

MSZ Kazachstanu, o czym poinformowało MSZ. W departamencie podkreślili, że „zwiększenie liczby prowokacji ze strony niektórych rosyjskich polityków w odnoszeniu się do Kazachstanu poważnie wpływa na sojusznicze stosunki“.

 

Wiaczesław Nikonow wypowiedział się w programie „Bolszaja igra“ na żywo 10 grudnia na „Pierwom kanale“.

 

Kazachstan po prostu nie istniał. Północny Kazachstan w ogóle nie był zamieszkały. Kazachowie istnieli, jednakże zajmowali tereny po stronie południowej. Terytorium Kazachstanu to ogromny prezent od strony Rosji i Związku Radzieckiego“ — powiedział rosyjski deputowany.

 

RIA Wiadomości informuje, że później Wiaczesław Nikonow wyjaśnił, że miał na myśli, że interesy państwa były w pełni zachowane przy nakreśleniu granic Kazachskiej SSR.

 

Tłum. Anita Prykhodko

Źródło: https://www.gazeta.uz/ru/2020/12/13/kazakhstan/

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
4 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.