Gosha (Goshaart) po raz pierwszy odwiedził Gruzję jako dziecko, kiedy kraj ten był jeszcze częścią Związku Radzieckiego. "Zakochałem się w Gruzji, gdy byłem dzieckiem. Chciałem wrócić tak szybko, jak tylko możliwe", wspomina.

Ale ta wizyta powrotna musiałaby poczekać. Lata później jego decyzja wrócic do kraju, pozostało niezmienione. Był pod takim wrażeniem Gruzji, że w 2014 roku zdecydował się całkowicie opuścić Moskwę i przenieść się tam na stałe.

"Kocham Gruzję z różnych powodów - pogoda, styl życia, kuchnia, przyroda i oczywiście wino, by wymienić tylko kilka z nich. W rzeczywistości pierwszy rok mojego życia w Gruzji nazwałabym "Rokiem Wina"", powiedział ze śmiechem.

 

 

Gruzja szybko stała się motorem napędowym dla nowo odkrytej kreatywności. Od czasu swojego przyjazdu dodał dekoracyjne elementy artystyczne do struktur w całym mieście. Optymistyczna sztuka Goshy zaszczepiła zaniedbane mury, stare bramy, witryny sklepowe, wnętrza różnych kawiarni, ławeczkę, a nawet ceramiczny grill. Zaprojektował również serię ozdobnych, ręcznie robionych okładek książkowych, które są ozdobione różnymi elementami.

Jeśli chodzi o jego narzędzia rzemieślnicze, Gosha szybko zauważa, że nie jest wielkim fanem bycia ściganym przez policję, więc nigdy nie używa farb w sprayu w swojej pracy. "Kiedy pracujesz z sprayami, to sprawia, że wyglądasz nieoficjalnie lub jakbyś robił coś nielegalnego. Więc używam różnych narzędzi, kiedy coś tworzę", wyjaśnia

Gosha nie był jednak pewien, jak tworzyć bez zwrócenia uwagi władzy. Wtedy właśnie wymyślił genialny plan, który pomógłby mu uniknąć zwrócenia na siebie niepożądanej uwagi. Kupił więc parę jasnopomarańczowych spodni i pasującą pomarańczową koszulę, założył parę czarnych gogli malarskich i pozował jako pracownik gminny Tbilisi.

 

Polina Ramnionak

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.