Tbilisi, 10 listopada – Sputnik. Liderzy partii rządzącej „Gruzińskie Marzenie“ spotkali się z członkami Misji Specjalnej Oceny Wyborów Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka/OBWE oraz omówili kwestie, powiązane z drugą turą wyborów i wynikami podliczania głosów w 39 okręgach wyborczych.

Po zakończeniu spotkania Przewodniczący parlamentu, Arczil Talakwadze, powiadomił dziennikarzy, że w trakcie spotkania został ogłoszony raport Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, w którym zaznacza się, iż wybory w Gruzji odbyły się w konkurencyjnym środowisku. „Wybory, jak wiadomo, odbyły się w kontekście globalnej pandemii, co również podkreślają nasi zagraniczni partnerzy. Przygotowujemy się do drugiej tury oraz do stworzenia nowego parlamentu, który będzie bardziej pluralistycznym i będzie lepiej reagował na wyzwania, stojące przed naszym krajem” – powiedział Talakwadze.

Przewodniczący  parlamentu również zaznaczył, że na rzecz pokojowego rozwoju kraju „Gruzińskie Marzenie“ jest przygotowane do współpracy ze wszystkimi partiamiw nowym parlamencie, natomiast „destruktywna część opozycji próbuje atakować instytucje państwowe”. Talakwadze jeszcze raz podkreślił, że policja odpowiedziała na wszystkie wzywania w ramach prawa.

„Nie pozwolimy nikomu osłabić demokracji i  poddawać w wątpliwość wyników demokratycznych wyborów.” – powiedział przewodniczący. Według jego zdania, początkowym warunkiem do dialogu z opozycją będzie uszanowanie wyników wyborów. Dopiero wtedy partia rządząca zmoże omawiać bądź-jakie kwestie. „Przed wyborami i po wyborach powiedzieliśmy, że szanujemy wybór naszego społeczeństwa. Teraz nastąpił czas dla opozycji do powiedzenia tego samo. Wstępnym warunkiem dla jakiejkolwiek dalszej współpracy jest szacunek do wyników wyborów. Następnie możemy usiądziemy, omówimy je, będziemy współpracować, dojdziemy do porozumienia, w jaki sposób reagować na problemy ekonomiczne, jak odpowiedzieć na pytania socjalne, jak zintegrować terytoria kraju i znajdziemy drogę do szybszego wywalczenia wejścia do Unii Europejskiej” –  powiedział Arczil Talakwadze.

Gruzińska opozycja protestuje żądając uznania wyborów 31 października za nieważne i przeprowadzenia nowych wyborów. Opozycja jest gotowa negocjować z rządem, ale pod warunkiem, że tematem negocjacji będzie przeprowadzenie powtórnych wyborów.

 

Źródło: https://sputnik-georgia.ru/politics/20201110/249990459/Missiya-OBSE-podt...

Tłumaczenie:Anita Prykhodko

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.